Annesinin boğazını keserek 27 sefer bıçaklamıştı, müebbet hapisle cezalandırıldı

Annesinin boğazını keserek 27 misil bıçaklamıştı, müebbet hapisle cezalandırıldı

KOCAELİ Kocaeli’birlikte annesinin boğazını keserek 27 el bıçaklayan sanığın, akli dengesinin yerinde olduğu tayin edilmesiyle müebbet hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verildi.

2015 yılında D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana gelen olayda, seyir halinde olan aracın dip koltuğunda oturan Değer Bağımsız Milletvekili, yanındaki annesi Serpil Eroğlu’nun boğazını keserek 27 kere bıçaklamış, aracın ön koltuğunda oturan İfaket Ergün’ü dahi defaatle bıçaklayarak yaralamıştı. Asıl Serpil Eroğlu hayatını kaybederken, Ergün ise dokunaklı yaralanmıştı. Fenomen çabucak ürkü olan aracın sürücüsü Işık Gürel’in ilçe yapması neticesinde görüngü namına çok sayıda polis güçleri ve afiyet ekibi gönderme edilmişti.

Müebbet hapisle cezalandırıldı

Sanığın Kocaeli 2’nci Aheste Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması bitmeme edildi. Duruşmaya tutuklu maznun Haysiyet Müstakil, avukatı Saz Şairi Caner ve kıygın İfaket Ergün katıldı. Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesinde tedavisi biten ve cezaevine gönderilen Itibar Özgür’ün akli dengesini cemi olduğu belirtildi. İfaket Ergün şikayetinin bitmeme ettiğini söyleyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Duruşma heyeti, sanığın ana Serpil Eroğlu’na alın işlemiş olduğu “Düşünülerek öldürme” suçundan müebbet hapis, İfaket Ergün’e alın işlediği suçtan 10 sene dam ve Işık Gürel’e cebin işlediği “Bile Bile cerh” suçundan 1 kamer 7 bölüm hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi.

Share: