Annesinin boğazını keserek 27 öğün bıçaklamıştı, müebbet hapisle cezalandırıldı

2015 yılında D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana gelen olayda, ezgi halinde olan aracın arka koltuğunda oturan Saygınlık Bağımsız Milletvekili, yanındaki annesi Serpil Eroğlu’nun boğazını keserek 27 öğün bıçaklamış, aracın dolay koltuğunda oturan İfaket Ergün’ü birlikte yüz kere bıçaklayarak yaralamıştı. Anne Serpil Eroğlu hayatını kaybederken, Ergün ise güç yaralanmıştı. Olay çabucak panik olan aracın sürücüsü Işık Gürel’in ilçe yapması neticesinde görüngü hesabına çok sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi gönderme edilmişti.

AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Sanığın Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması bitmeme edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Değer Bağımsız, avukatı Âşık Caner ve mağdur İfaket Ergün katıldı. Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesinde tedavisi biten ve cezaevine gönderilen Onur Bağımsız Milletvekili’ün akılsal dengesini kül olduğu belirtildi. İfaket Ergün şikayetinin devam ettiğini söyleyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

MÜEBBET HAPİSLE CEZALANDIRILDI

Murafaa heyeti, sanığın temel Serpil Eroğlu’na alın işlemiş olduğu “Bile Bile cani” suçundan müebbet dam, İfaket Ergün’e cebin işlediği suçtan 10 sene hapis ve Işık Gürel’e karşı işlediği “Bile Bile cerh” suçundan 1 kamer 7 dönüş hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi.

Share: