Annesinin boğazını keserek 27 nöbet bıçaklamıştı! Aldığı ceza mahsus oldu

2015 yılında D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana mevrut olayda, durum halinde olan aracın dal koltuğunda oturan Değer Bağımsız Milletvekili, yanındaki annesi Serpil Eroğlu’nun boğazını keserek 27 yol bıçaklamış, aracın civar koltuğunda oturan İfaket Ergün’ü da defaatle bıçaklayarak yaralamıştı. Asıl Serpil Eroğlu hayatını kaybederken, Ergün ise alçak yaralanmıştı. Görüngü çabucak panik olan aracın sürücüsü Işık Gürel’in ilçe yapması neticesinde olay namına haddinden fazla sayıda polis güçleri ve afiyet ekibi atıf edilmişti.

AKLİ DENGESİNİN YERİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Sanığın Kocaeli 2’nci Güç Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması devam edildi. Duruşmaya mevkuf sanık Itibar Bağımsız Milletvekili, avukatı Saz Şairi Caner ve kıygın İfaket Ergün katıldı. Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesinde tedavisi biten ve cezaevine gönderilen Saygınlık Bağımsız’ün akılsal dengesini tamlık olduğu belirtildi. İfaket Ergün şikayetinin devam ettiğini söyleyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

MÜEBBET HAPİSLE CEZALANDIRILDI

Duruşma heyeti, sanığın temel Serpil Eroğlu’na cebin işlemiş olduğu “Düşünülerek katil” suçundan müebbet dam, İfaket Ergün’e karşı işlediği suçtan 10 sene delik ve Işık Gürel’e karşı işlediği “Bilerek yaralama” suçundan 1 kamer 7 devir hapisle cezalandırılmasına değişmeyen verdi.

Share: