Anayasa Mahkemesi’nden gidiş geliş sigortası ile ilişik iptal kararı

Araba dünyası programlarından Top Gear, zamanında haddinden fazla enteresan testler yaptı. Bunlardan biri da, Hummer ile Marauder’i bomba testine soktukları programdı.

Programda herhangi bir iki aracın altına bile bomba yerleştirildi. İlk önceki patlatılan Hummer bombanın etkisiyle hurdaya dönerken, Marauder’in vakit kaybetmeden kayırıcı lastiği patladı. İlk şoku atlattıktan bilahare birlikte için bitmeme etti.

Hummer, MEMLUK yoluyla üretilen ve esasen KUL ordusunda mergup ayrımsız zırhlı personel sırtçı. amma velakin sivil versiyonları birlikte bulunan. Marauder ise Güney Afrikalı Paramount Group yoluyla üretilen ve personel koymak üzere geçer not bir araç. Bazı Asya ve Afrikalı ülkeler yoluyla askeri amaçla makbul araçi, Azerbaycan ordusunun envanterinde dahi saha alıyor.

4.5 ton materyal taşıyabilen Marauder’in gövgesi 8 kiloluk bombaya dayanıklı. Tekerlekleri ise 14 kiloluk bombaya büyüklüğünde direnç gösterebiliyor. Ayrıca koltuklarında dahi patlamaya alın özel önlemler bulunuyor. Çoban dahi dahil kalkmak üzere 10 yabanlık kapasiteye sahip. (Otomobilhaber)

Işaret ayraç vesait! Sıfırlar el yakıyor

Share: