Anadolu Sigorta’da peş düzey atamalar

Rum Sigorta’bile Genel Müdür Yardımcılığı görevi için iki ayrı atama gerçekleşti. Şirkette Denetleme Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Fazilet Esenkaya ile Kurumsal Takip ve Performans Yönetimi Başkanı Soyluluk Erberk, Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Dr. İbrahim Erdem Esenkaya

Dr. İbrahim Yiğitlik Esenkaya, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden çıkışlı olduktan sonradan, faziletkâr lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Içtimai Bilimler Enstitüsü’nde İşletme Yönetimi ve Organizasyonu temel vukuf dalında yaptı. Esenkaya, doktora eğitimini bile İstanbul Üniversitesi Içtimai Ulum Enstitüsü Saymanlık- Teftiş bilgelik dalında tamamladı. Ayrışık dönemlerde Mihman Öğretim Yardımcısı olarak İstanbul Üniversitesi’nde ve Doktor Akademisyen yerine İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda bulundu. Anadolu Sigorta’daki kariyerine 1995 yılında Denetim Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Esenkaya, Mümessil Denetmen Yardımcısı, lll. Dershane Müfettiş unvanlarının peşi sıra, Saymanlık ve Mali İşler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı ve İç Denetleme Müdürlüğü’nde Başmuallim pozisyonlarında görev aldı. Esenkaya, 2007 yılından bu yana Denetleme Kurulu Başkanı unvanıyla çalışmalarını sürdürüyordu. İbrahim Erdem Esenkaya’nın yerine üstelik Denetleme Kurulu Başkanı namına İç Rum Nahiye Müdürlüğü görevini sürdüren Kenan Muhteşem atandı.

Soyluluk Erberk

Orta Doğu Ustalık Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Kerem Erberk, Küçük Asya Sigorta’daki kariyerine 2002 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Denetmen Yardımcısı adına başladı. 2007 yılında Bakırköy Toprak Müdürlüğü’nde hasar ve tahsilat servislerinde yönetsel görevinin arkası sıra, 2009 yılında Organize Müdürlüğü’hangi Müdür Yardımcısı adına atanan Erberk, benzeri yıl The Chartered Insurance Institute, Icazet in Insurance programını bitirdi. Asalet Erberk C2C inkılap programı proje hile ofisinin kuruluşunda fariza aldıktan sonraları, dayanabilen haddinden fazla değişim projesinde faal cafcaf aldı. 2015 yılından itibaren ise Kurumsal Izleme ve Performans Yönetimi Başkanlığı görevini yürütmekte olan Erberk, Türkiye Sigorta Birliği Hayatdışı Izleme Komitesi’nin başkan yardımcılığını da üstlenmektedir.

Anadolu Sigorta prim üretimini 8 milyara yükseltti

 

Share: