Amazon’un ‘kripto’ aksiyon ilanı şaşırttı

Amazon Web Hizmetleri New York Ofisi, cumartesi günü yayınlanan hareket ilanına göre “kripto paraları ve sayısal erinç ekosistemini genel adına anlayan” ayrıca blockchain ve dağıtık defter teknolojisinde dahi deneyimli benzeri mali hizmetler uzmanı arıyor. Yeni yer, dijital varlıkların benimsenmesinden pekâlâ kâr sağlayabileceklerini tedarik etmek amacıyla düzenleyiciler, finansal kuruluşlar ve anamal piyasası işleticileriyle birlikte çalışacak.

Ati uzmanın balaban küresel mal kuruluşlarında tutumlu pozisyonunda bulunanları kripto paralar, merkez bankası dijital servet birimleri, stablecoin’ler, menkul denk destekli tokenler, huzur destekli tokenler ve NFT’ler karışma “dijital mevcudat ile iş yapma yöntemini dönüştürmeye” teşvik etmesi bekleniyor. Buna ekleme olarak, adayların finansal hizmetler gelişim geliştirme alanında “sarhoş defter veya blockchain teknolojilerini da kapsayacak şekilde” en birkaç yedi yıl repertuvar sahibi olmaları gerekiyor.

Amazon, henüz evvel bile dijital hayat alanında birikim müstelzim gelişim ilanları yayınlamıştı. Iştirak, şubat ayında Meksika’da başlatılacak ve kullanıcıların akçe ile kripto servet satın alarak Amazon’da harcamalarına olanak sağlayacak “yıpranmamış ödeme ürünü” amacıyla yazılım ihya yöneticisi aradığını duyurmuştu.

Amazon sözcüsü, temmuz ayında platformun Bitcoin (BTC) kabil saklı yazı paralar ile yapılan ödemeleri destekleyeceği iddialarını reddetmişti.

Amazon, 150 bin kişiyi işe alacak

Eylül’bile aylaklık düşecek!

 

Share: