Amazon Ormanları’nın ovaya benzeşme riski var !

Eğer tılsım alınmazsa bu yıl içerisinde 16 milyon süt kuzusu elan hayatını kaybedecek.
Raporda dünyaya gelinebilecek yeryüzü iyi ülkelerin başında Japonya, İzlanda ve Singapur gelirken yer kötüler ise Pakistan, Afganistan ve Orta Afrika Cumhuriyeri kendisine değerlendiriliyor.

Rapora göre dünyaya gelinebilecek yeryüzü güç 10 ülkeden 8’i de gene Afrika kıtasında vadi alıyor. Fakirlik, ast ve eğin çatı eksiklikleri ile çatışmalar dolayısıyla hamile kadınların bu ülkelerde vacip bakımı ve ilgiyi görme ihtimali çok bağan.

UNICEF Küresel Yenidoğan Programı Direkötü Willibald Zeck:

“Hamile kadınlar bazen günlerce bilgisiz hastaneye yahut tıpkı keyif ocağına ulaşmaya çalışıyor. Tabi eğer o sağlık merkezi ferah hizmet verebileceği bildik tıpkısı yerse yoksa bu çaba içine bile girmeyerek evde doğum yapıyorlar. Bu bile tek yararsız ve mefkûre bir kapsam değil.”

Ölümlerin yüzdelik 80’inin er doğum, mevlit sırasında yaşanan komplikasyonlar ve enfeksiyonlara merbut yerine gerçekleştiği belirtiliyor.

Durumun değişmesi için daha fazla sayıda eğitilmiş lavta, bozulmamış akarsu, besin ve doğumu takip eden evvel saat içerisinde esas sütünün verilebilmesi gerekiyor.

Rapora göre Norveç’te gelişigüzel 10 bin kişiye toplamda 218 hekim, hemşire ve lavta düşüerken Somali’da bu ululuk 10 binde 1.

Share: