Altcoin’ler teknik kesintilerle boğuşuyor

Ethereum’un yükselen rakibi Solana (SOL), bakım aksaması dolayısıyla sonuç 24 saat içerisinde yüzdelik 15 ayar kaybetti.

Twitter hesabı Solana Status, 14 Eylül’de Solana’nın beta mainnet’inin 45 dakika süresince aralıklı yerine dingildeklik yaşadığını duyurdu.

Solana Status, duyurudan altı saat sonraları saniyede hesaplı muamele sayısının 400 bine fırladığı ve bu durumun ağda deniz yaratarak bakım aksamasına defa açtığını, bunun sonucunda ise ağın çatallanmaya başladığını açıkladı.

Solana mühendisleri ağda istikrarı baştan sağlayamazken, doğrulayıcı topluluğu ağın yeniden başlatılmasını koordine etmeye değişmeyen verdi. Solana topluluğu, bulunan durumda ağın bakir tıpkısı sürümünü hazırlıyor ve konuyla ilişkin yakında elan aşkın hikmet verilmesi bekleniyor.

bahis konusu olay Solana’ya olan güveni sarstı ve kripto paranın fiyatı 12 saat içinde yüzde 15 düşüş gösterdi. 9 Eylül’de tam zamanların sunu erdemli seviyesi olan 215 dolara ulaşan SOL, tercüme yayın saati bakımından 160 dolardan işlem görüyor.

14 Eylül’de hizmette arıza kıvrak bir tane kripto zıkkım Solana değil. Ethereum layer 2 zehir Arbitrum One de sıralayıcısının kestirmece 45 dakika süresince çevrimdışı olduğunu duyurdu.

Arbitrum One kullanıcı fonlarının herhangi bir riziko altında olmadığını açıklarken, bu süreçte yıpranmamış muamelat yapılamayacağını belirtti. Arbitrum One’ın geliştiricisi Offchain Labs, ağın bibi beta sürümünde olduğunu ve evvel günlerde kopukluk yaşanmasının olanaklı olduğunu vurguladı.

Proje ekibi, sorunun Arbitrum’a gücük antlaşma süresince balaban benzeri iş yükü yüklenmesi zımnında sıralayıcının takılmasından kaynaklandığını açıkladı.

Saklı Yazı servet madenciliğine aynı çarpış henüz!

Bitcoin lobisi aksiyon başında!

Bitcoin’in erke tüketimi rekora gidiyor

 

Share: