Almanya’de fenomen sayısı 3 milyonu geçti

Almanya’de korona virüs olay sayısı üç milyonu aştı. Robert Koch Enstitüsü’nden (RKI) Pazartesi haset yapılan açıklamaya göre, Almanya’da şimdiye kadar 3 milyon 11 bin 513 güneş tacı virüs vakası kayıtlara geçti. Yapılan açıklamada araç altına alınamayan enfeksiyonlar zımnında toplanmış hadise sayısının bu rakamın çokça henüz üzerinde olabileceği belirtildi. Ülkede doğrulanmış geçmiş koronavirüs enfeksiyonu 27 Ocak 2020’üstelik belirleme edilmişti.

Almanya’birlikte korona virüs salgınıyla mücadeleden mesul olan Robert Koch Enstitüsü virüse yakalandıktan sonradan otama edilerek sağlığına yeniden mülaki koca sayısını ise tahminî 2 milyon 683 bin 900 kendisine bildirdi. RKI, virüsün kere açtığı SARS-CoV-2’nin etkisiyle şimdiye büyüklüğünde 78 bin 452 kişinin üstelik yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Vakalar artıyor
Öte yandan Almanya’de hadise sayılarındaki çoğalma sürüyor. Keyif daireleri tarafından RKI’ye serencam 24 saatte 13 bin 245 eskimemiş korona enfeksiyonu bildirildi. Sonuç 24 saatte yaşamını yitirenlerin sayısı ise 99 yerine açıklandı. Pazartesi günleri, keyif dairelerinin tamamından bili gelmediği ve haftasonları henüz beş altı test yapıldığı için bildirilen sayılar düşük oluyor. RKI’den tıpkı hafta ilk yapılan açıklamada ayrımsız dönme ortamında 8 bin 497 kullanılmamış enfeksiyon ve 50 ölüm kaydedildiği bildirilmişti. RKI Başkanı Lothar Wieler, hafta ortasından itibaren pandemi üzerine daha emniyetli veriler beklendiğini duyurdu.

RKI, pazartesi sabahı itibarıyla son 7 günün verileri doğrultusunda belirlenen insidansın 100 binde 136,4 olarak tayin edildiğini belirtti. İnsidans ayrımsız dolaşma geçmiş 129,2 olarak bildirilmişti. Bire Bir hafta önceki ise bu cirim 128 adına kaydedilmişti. Ancak Paskalya tatili zımnında henüz beş on imtihan yapıldığından yola çıkan RKI, töz hikâye sayısının açıklananın üstünde olabileceği uyarısında bulundu. Yetkililer, önümüzdeki hafta hikâye sayılarında güç benzeri artma bekliyor.

Almanya’dahi otellerin yüzdelik 25’i bekinmek üzere

 

Almanya ve Rusya ‘Sputnik V’ aşısını görüşecek

 

Almanya’dan bakir Kovid-19 adımı

 

Share: