Alman otomotiv sektörü alarm veriyor!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Fıkdan Şahin, Türkiye’nin Otomobili Kadem Grubu (TOGG) ile ilişik ölçün, ölçüt talepleri ve ihtiyaçlara ilişkin süreçleri çokça yakından takip ettiklerini belirterek, alım yerine yerli otomobile ellerinden mevrut katkıyı vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Delicesine, yazılı açıklamasında, TOGG Projesi’nde adım adım sona yaklaşıldığına bel ederek, cemi Türkiye’nin 2022 böylecene üretim bandından ilk aracın ineceği haset beklediğini vurguladı.

TOGG’un istihsal bandından indiğinde şarj altyapısına ilgilendiren standartların hazır olduğuna dikkati çeken Delimsirek, “TOGG bilinen elektrikli olacak. Dünyada birlikte enerji tüketiminde var olan değişimlerin tamamının TOGG’de teknolojik namına uygulandığını ve geliştirilerek uygulanmaya devam edeceğini göreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“TSE, şarj altyapısına ilgilendiren iki ayrı standart hazırladı”

Burada zaaf edilen konunun, “TOGG istihsal bandından indiğinde, şarj altyapısıyla alakalı elektrikle ilişkin problemlerinin çözülüp çözülmemesi” olduğunu belirten Delice, TSE’nin şarj altyapısına ilgili iki ayrı standart hazırladığı bilgisini verdi.

Delicesine, ilişkin bulundukları Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığının bu konudaki yönlendirmeleriyle “Elektrikli Araçlar ve Elektrikli Komütatör Şarj Sistemleri-Asıl Terimler ve Tanımlar Standardı” ile “Elektrikli Araç Şarj Üniteleri ve İstasyonları-Kurulum ve Düzenlilik Gerekleri Standardı”nı hazırlayıp kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlattı.

“Yerli otomobilimize biz bile hava yerine elimizden gelen katkıyı vermeye bitmeme edeceğiz”

TOGG’a TSE yerine katkı sunmaya bitmeme edeceklerinin altını çizen Şahin, şunları kaydetti:

“Bizim TSE yerine durduğumuz vadi TOGG’un heyecanla beklendiği bölüm, istihsal bandından indiğinde o otomobili kullanmaya değişmeyen vermiş insanların rastgele şarj altyapısı problemiyle karşılaşmadan ikbal rahatlığıyla kişmiri yollarımızda uzlaştırıcı kullanabilir durumda olmaları ve memnuniyetlerinin üstelik efdal seviyede olmasını realizasyon etmektir. TOGG ile ilgilendiren ayrıksı ölçün yahut kriter talepleri ve ihtiyacı ortaya çıkacak olduğunda biz süreci çokça yakından strateji ediyoruz ve ilkin hazırlıklı olmaya gayret ediyoruz. Domestik otomobilimize tığ üstelik gurur olarak elimizden mevrut katkıyı vermeye bitmeme edeceğiz.”

 

Togg CEO’sundan karşılık mesajı

 

TOGG CEO’su, evcil otomobilin eş değer olacağı modeli açıkladı

 

Otomotiv sektöründen TOGG uyarısı

 

Share: