Alman otomotiv devine eski CEO ödence ödeyecek

İngiliz ölçüsüz şalter üreticisi Rolls-Royce’un esbak dönem tanıttığı ‘dünyanın sunu pahalı otomobili’ olan bakir modeli ‘Boat Tail’in KUL’li ünlü şarkıcı çift Beyonce ve Jay Z marifetiyle sipariş edildiği kanıt edildi. 20 milyon sterlinlik (243 milyon lira) fiyatıyla tahminî 40 Rolls-Royce Phantom limuzine eşdeğer olan aracın Beyonce ve Jay Z’nin 9 yaşındaki kızı Blue (mavi) Ivy’ye ithafen semavi renkte olduğu öne sürüldü.

Onlar ısmarlama etti
İngiliz ‘Telegraph’ gazetesine mütekellim otomotiv endüstrisinden ayrımsız töz, “Bu hayalî otomobilin yekpare detaylarıyla sunu sevdikleri şeylerle eşleşen Beyonce ve Jay Z aracılığıyla sipariş edildiği düşünülüyor” dedi. Art tarafında yemek takımı, frijider, döner sermaye mahlut masaları, açılır sandalyeler ve güncek kâin Rolls-Royce Boat Tail’ın ünlü çiftin ağır ezgi kendisine gittiği ve boş havada piknik yapmaktan afiyet aldığı Fransız rivierası Cote d’Azur bölgesi üzere tasarlandığı hesap ediliyor. Mavera yandan, 5,8 metreden güdük aynı uzunluğa cemaat olan bakir dört koltuklu iki kapılı Rolls-Royce Boat Tail, şirketin İngiltere’nin Sussex bölgesindeki butik genel merkezinde yıpranmamış Coachbuild departmanı tarafından düz yazı edilen önce açkı olduğu belirtildi.

Bire Bir nüsha üretildi
Rolls-Royce, aracı alan müşterinin adını açıklamadı ancak onları ‘format duygusu, yolculuk, avantür ve canlılık sevgisi olan, araba ve saat koleksiyoneri tıpkısı çift’ namına tanımladı. Antrparantez aracın çiftin hoşlandığı birinci sınıf şampanya ve yat keyfine özel detaylarla tasarlandığı vurgulandı. Bu özellikler de Beyonce ve Jay Z’ye uyuyor. 4 yılda tasarlanan ve 570 beygirlik aynı 6.75 litre çift turbo V12 motora cemaat araçtan şimdilik takkadak aynı skor üretildiği rapor edildi.

Dünyanın arz fiyatlı otomobili değişti

Toptan yonga sıkıntısı yıllık makine satışlarının yüzde 5’ini götürecek

Share: