Alman milyarder Lufthansa’nın en balaban hissedarı oldu

Almanya’nın arz ensesi kalın adamı Klaus-Michael Kuehne,lojistikte kazandığı bir servetin tıpkı kısmını Avrupa’nın yeryüzü balaban havayolu şirketine baştan yatırarak Deutsche Lufthansa AG’nin bildirme nazik hissedarı oldu.

Klaus-Michael Kuehne, Lufthansa’daki hissesini %15,01’e yükselterek, havayolu şirketinin arz nazik hissedarı olarak Alman hükümetini geride bıraktı. Hükümet, havayolu şirketinin Kovid-19’dan kurtulmasına destek olmak üzere tıpkı istirdat paketini hoşgörüsüz ödemesinin ardından payını satıyor.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne bakarak varlıklarının değeri 35.1 bilyon dolar olan Kuehne, Lufthansa’bile yönetim kurulu koltuğuna oturmakla de ilgileniyor.

Kuehne, dünyanın bildirme şişman deniz taşımacılığı nakliyecisi olan Kuehne + Nagel’in fahri başkanı ve ekseriyet hissesinin sahibi.

Kuehne, Lufthansa hissesini illet arttırdığı üstüne kıymetlendirme yapmasa dahi, birçok şişman nakliye şirketi, özellikle Lufthansa gibi kargo operasyonları olan firmalar olmak üzere ticari havacılığa yöneliyor.

Ve lojistik şirketleri, son yıllarda tıpkısı navlun patlaması dolayısıyla yükselen karların keyfini çıkardı ve birçoğunun karlarını havayollarına yeniden yatırmasına kere açtı.

 Kuehne’nin holding şirketi ayrıca, şimdiye kadar havacılık operasyonlarını satın alma girişiminde yoksuz Alman taşımalık firması Hapag-Lloyd AG’de % 30 hisseye topluluk. Lufthansa’nın kargo bölümü, 12 şişman kargo uçağından oluşan bir kehle işletiyor ve tıpkısı zamanda eğreti bölümünün uçaklarındaki hatır boşluğunu kullanıyor.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, binlerce uçuşu iptal ediyor

 

Ünlü milyarder iş kadını Roma’nın merkezinde eskimemiş bire bir otel açıyor

 

Milyarder ailelerin yatırım tercihi

 

Share: