Alman gazetesinden okuyucularına: TOGG ismini tıpkı yerlere denli edin

Çinli fikirli telefon üreticisi Xiaomi, yıpranmamış çokbilmiş elektrikli dil (OCAK) birimiyle otomotiv sektörüne yöntemince girdiğini açıkladı.

Xiaomi, yüzde 100 iştiraki olacak şirkete başlangıçta 10 milyar yuan (1.52 bilyon dolar) envestisman yapacak ve önümüzdeki on sene içinde bütün envestisman hedefi 10 milyar dolar olacak.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, aptal elektrikli dil biriminin CEO’su adına üstelik görev yapacak.

Şirketin elektrikli açacak sektörüne geçişi, hem Çin’deki hem bile denizaşırı ülkelerdeki diğer teknoloji devlerinin eş adımlarını izleme ediyor.

Karı ayında Çinli internet hizmetleri şirketi Baidu, domestik araba üreticisi Geely Automobile Holdings Ltd ile katılma yaparak bire bir elektrikli makine ünitesi geliştireceğini duyurmuştu.

KÖLE ile ulusal asayiş üzerine sorunlar hararetli Çinli aptal telefon üreticisi Huawei Technologies ise devlete ilişik makine üreticisi Changan Automobile ve diğer şirketlerle elektrikli otomobil yapmak amacıyla görüşmeler yapıyor.

Apple üstelik ayrıntılı süredir elektrikli anahtar pazarına girmeyi planlıyor.

Reuters geçtiğimiz hafta Xiaomi’nin elektrikli otomobil üretiminde Çinli makine üreticisi Great Wall Motosiklet ile ortak görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

Xiaomi Türkiye’birlikte üretime başlıyor

 

BENDE, Çinli Xiaomi’yi kişmiri listeye aldı

 

Çinli Xiaomi’nin değeri 100 bilyon dolar

 

Share: