Allianz Sigorta’ya dalavere beyan suçlaması

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ

Allianz Australia ve iştiraki AWP, 2016 ve 2018 yılları beyninde ayrımsız kol elverişsiz içi ve arsıulusal yolculuk sigortası ürününde falsolu yahut aldatıcı beyanda bulunmakla suçlanıyor. Avustralya Taşınır Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ürünlerin sigortacısı ve AWP’nin poliçeleri müşterilere satan distribütör olduğunu söyledi.

Avusturalyalı otoritelerin yaptığı açıklamada, Allianz ve AWP’nin yerli, asıl ve kapsamlı yolculuk sigortası web sayfaları de karışma kalkışmak amacıyla, tüketicilere satışta yolculuk sigortasının özelliklerini yahut genişlik düzeyini yanlış gösteren bilgileri çevrimiçi olarak yayınladığını kanıt ediliyor.

DURUŞMA 20 NİSAN’A ERTELENDİ

Sydney’deki Downing Centre evcil mahkemesinde tanıdık davanın ikinci duruşması 20 Nisan’üstelik gerçekleştirilecek. Finansgundem.com’un derledeği bilgilere bakarak, kim ayında sigorta şirketinin ve AWP’den kısaca 31 bin 500 müşteriye “potansiyel yerine kavisli satılan” seyahat sigortası ürünleri için 10 milyon dolar ödence ödemesini kabul etmesine karşın cezai takibat başlatıldı. Allianz, düzenleyici otoriteleri yanılttığı için yargılanacak.

Krizden sâdır fintek devlerinin büyük rekabeti

Lokanta sahibinden soyguncuya gelişim teklifi

Avrupa İlaç Ajansı’nda gözde İngiliz aşısı açıklaması

 

Share: