Alay alışverişlerinde merdiven şeş üretim uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, mukayyet açıklamasında, Kurban Bayramı’nın gelmesiyle merdiven şeş ürün üreticilerinin yeniden hisse senedi başı yaptığını belirtti. Girdi maliyetleri ve enflasyondaki artım zımnında basak şeş üretimin artma gösterdiğine dikkati çekici Palandöken, şunları kaydetti:

“Merdiven şeş üreticileri, doğru Kurban Bayramı ile birlikte çakaralmaz ve fason ürünleri piyasaya daha çok sürmeye başladı. Kurban Bayramı için alışveriş yapacak vatandaşlarımız merdiven altına yönelip sağlıklarından olmamalı. Kolonya, şeker hastalığı, tatlı, çikolata kabilinden ikramlık yayın algı vatandaşlarımız daha ucuza alışveriş yapma arayışına girerken basak altı üreticileri de tutkun yapma peşinde. Piyasada özellikle azık ürünleri başta girmek üzere konfeksiyondan ayakkabıya, arılık ürünlerinden kozmetik sektörüne kadar birçok ürünün taklitleri arttı. Bu ürünlerin ne büyüklüğünde gayrisıhhi ve hıfzıssıhha dışı olduğu aşikar. Azık boyalı şekerlemeler, içre şeker hesabına şurup barından tatlılar, çakaralmaz kumaş boyaları ile kanserojen husus içeren gâh tekstil ürünleri vatandaşın sağlığını gözdağı ediyor.”

“Kıymayı bilinen kasapta çektirin”

Palandöken, kurban etlerinin hazırlanmasına ilgili birlikte uyarıda bulunarak, “Kurban ibadetlerini namına getiren vatandaşlarımız kıyma çektirirken kategorik mahallelerindeki tanıdığı ve bildiği kasap esnafını yeğleme etmeli. Kasaplıkla alakası sıfır, yılda tıpkı yol tıpkısı dükkanın önüne attığı tezgahta etleri parçalayan ve kıyma makineleriyle ten çekimi özne yerlere saygınlık edilmemeli. Hijyen ve esenlik açısından kurban etlerinin hazırlanma yeri kasap esnafımızdır.” ifadelerini kullandı

İşte liderlerin alay programı

 

İstanbul bayramda yağışlı olacak

 

‘Kurban yakalama timi’ göreve hazır! Bayramda hareket başında olacak

 

Share: