Aksigorta’nın bilançosu zarara döndü

FİNANSGUNDEM.COM

Aksigorta (#AKGRT) 2021 yılı dördüncü çeyreğinde 41,5 milyon teklik açık zarar açıkladı. Ortaklık, bire bir geçmiş yılın bir döneminde 99,5 milyon lira kar açıklamıştı. Doğru Sigorta’nın genel maharet bölüm dengesinde 31,4 milyon liralık harcama oluşurken, açık yatırım gideri 11,3 milyon lira namına gerçekleşti.
Dördüncü çeyrek altın bilançosunun etkisiyle şirketin 2021’deki kesin çevrim eş 189,4 milyon teklik namına gerçekleşerek aynı eski yıla bakarak %57,3 oranında düşüş gösterdi.

ORGANİZASYON YAPISI DEĞİŞTİ

2022 yılı başında şirketin üst yönteminde yaşanan değişimde zarara dönen bilançonun etkisinin olduğu söyleniyor.

Gücük ayrımsız müddet ilk Umum Müdür Erek Gülen yönetiminde kombinezon yapısında kâh değişiklikler gerçekleşti. Buna göre, Kurumsal Beceri, Satma, Ünsiyet ve Reasürans Umum Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Gönüllü Altıngöz 2022 yılı itibariyle “Genel Müdür Vekili” unvanı verildi. Fahri Altıngöz’nam yönetimindeki Acente, Kurumsal Vezneci, Broker ve Sağlık Koca bölümleri, Umum Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran’ın sorumluluğu altında; “Bey Kanalları Yönetimi ve Esenlik” fonksiyon adıyla birleştirildi.

Fahri Altıngöz’ün yönetimindeki Ikili Sigorta, Beceri ve Riziko Mühendisliği bölümlerinin sorumluluğunu “Beceri, Reasürans ve Alıcı Deneyimi” işlev adıyla Genel Müdür Yardımcısı Mütehammil Demirel üstlendi. It Canlı Demirel’den boşalan “Uygulayım Bilimi ve Operasyonel Tamam” fonksiyonu Umum Müdür Yardımcılığı görevine Kaan Han atandı.

Esasen Fahri Altıngöz yönetiminde kâin Hasar Ünsiyet ve Bedeni Hasar ile Kurumsal Ülfet ve Uzlaşma bölümleri; “Ahbaplık ve Bedeni Hasar” bölümü adına “Hasar ve Ahbaplık” fonksiyonu altında Umum Müdür Yardımcısı Soner Akkaya’nın sorumluluğunda birleştirildi.

Aksigorta kayırıcı dümen yapısında önemli tadilat

 

Aksigorta’nın prim üretimi 4 milyara yaklaştı

 

Share: