Ahiret Yolculuğu riski ikiyi katlanıyor! Korkulu araştırma…

Akıbet dönemde havalarda de meydana mevrut birdenbire değişimler zımnında grip vakalarında artış yaşanırken, İngiltere’da korkutan bire bir araştırma yayınlandı.

İngiltere’nin köklü eğitim bilimi kurumlarından Edinburgh Üniversitesi tarafından yapılan kullanılmamış tıpkısı araştırma, hastaneye kaldırılan Kovid-19 hastalarının de rutin kendisine grip testi yaptırması gerektiğini ortaya çıkardı.

Lancet tababet dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, korona virüsü ve gribe tıpkısı anda yakalanan kişilerin ölüm riskinin iki bitirme arttığı belirlendi.

Bilgelik insanları antrparantez hem Kovid-19’a hem üstelik influenza virüslerine yakalanan bireylerin, yalnız korona virüse yakalanlara göre ventilasyon desteğine gerekseme sema olasılığının dört ikmal ve yitme olasılığının 2,4 ikmal elan aşkın olduğunu ortaya çıkardı.

Edinburgh Üniversitesi’nden Profesör Kenneth Baillie, “Kovid-19 ve enflüanza virüslerinin kombinasyonunun vahim olduğunu bulduk” dedi. Baillie, “Kovid-19’un griple alay malay etkileşime girmesinin az çok tehlikeli olabileceğini gördük. Bu nedenle hastanedeki Kovid-19 hastaları üzere sınav stratejimizi değiştirmeli ve çok henüz gen yerine grip testini hayata geçirmeliyiz.” dedi.

Araştırmalar boyunca, Edinburgh Üniversitesi, Liverpool Üniversitesi, Imperial College London ve Hollanda’daki Leiden Üniversitesi’nden araştırmacılar 305 binden fazla korona virüsü vakasını inceledi. Bu vakaların 227’sinde influenza virüsüne de rastlandı. Araştırmacılar, bu bireylerin oylumlu ölçüde elan kilolu sonuçlarla karşılaştığını belirledi.

BİLİM İNSANLARI ŞAŞIRDI

Liverpool Üniversitesi’nden Profesör Calum Semple, “İnsanlara hem enflüanza hem bile Kovid-19 virüsleri bulaştığında ahiret yolculuğu riskinin iki katından aşkın artmasına şaşırdık” dedi. Semple, “İnsanların temas iki virüse karşı cemi namına aşılanmaları ve güçlenmeleri ve çok geç olana kadar bırakmamaları daha çok çokça kebir.” diyerek ekledi.

Imperial College London’dan Profesör Peter Openshaw, “Kovid-19 ve gripten esirgeyici aşılar farklıdır ve insanların seçkin ikisine üstelik ihtiyacı vardır. Bu iki enfeksiyonun otama edilme şekli üstelik farklıdır.” dedi.

Mavera yandan, araştırmacılar, akıbet dönemde gâh ülkelerde rastlanan enfeksiyonlardaki keder artışın, Omicron’un henüz geçici aynı formu olan Omikron BA.2 varyantı dolayısıyla olabileceğini açıkladı. Rakamlar, eskimemiş varyantın İngiltere’bile alelacele daha vâsi arkaç geldiğinin ve hastaneye yatış oranlarının arttığını ortaya çıkardı.

Belirtileri Kovid’e benziyor: Ölümcül virüse rastlandı!

 

“Turkovac ölümü önlemede çokça deli dolu”

 

Share: