AgeSA Hayat ve Tekaütlük’e bakir umum müdür yardımcısı 

Bireysel tekaütlük sektörü kuruluşlarından AgeSA’nın Pazarlama ve Takip Genel Müdür Yardımcılığı görevine Roşan Istek atandı. 2017 yılından bu yana AgeSA İş ve Im Geliştirme Takım Müdürü yerine görev eden Iştiyak, yıpranmamış görevine 9 Orak Ayı itibariyle başladı. 

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Kent ve Toprak Planlama bölümünde tümler Rağbet, gelişim hayatına iletişim araçları sektöründe başladı. Farklı gazete ve dergilerde çalıştıktan bilahare İTÜ ve Louis Pasteur Üniversitesi’nde “Olgun Toplum Teknoloji” alanında faziletli lisansını tamamladı; 2003 yılında üstelik Oxford Üniversitesi’nde Dümen Araştırmaları alanında faziletli lisans programını bitirdi. Rağbet, faziletkâr lisans eğitimlerinin peşi sıra Tübitak’ta çalışmaya başlayarak dayanıklı haddinden fazla kuruma proje ve  danışmanlık yaptı. Sonrasında TEB’da İş Proses Yöneticisi görevini üstlenen Rağbet, 2012 yılında AgeSA’de Takip ve Değiş Yönetimi Danışmanı yerine göreve başlayarak türlü görevlerde yer aldı. 2017 yılından beri birlikte İş ve Ürün Ihya Takım Müdürü kendisine fariza yapıyor. 

Yüz yıla andıran geçmiş

Türkiye’nin önde mevrut ferdî emeklilik ve yaşam sigortası şirketlerinden AvivaSA Tekaütlük ve Hayat, Türkiye’nin sunma ruhlu gruplarından Hacı Ömer Sabancı Ana Ortaklık A.Ş.’nin iştiraklerinden DÜRÜST Emeklilik ile İngiliz Aviva Plc.’nin Türkiye’deki şirketi Aviva Sahn ve Tekaütlük’in birleşmesi ile 31 Ekim 2007 tarihinde kuruldu. 5 Mayıs 2021 yılı bakımından, Sabancı Ana Ortaklık ile iki yüz yıla doğru geçmişe sahip Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın kıymet ölçülü katılım prensibi doğrultusunda yola “AgeSA” ismiyle bitmeme eden şirketin hisselerinin yüzde 20’lik bölümü “AVISA” koduyla Borsa İstanbul’bile iş görmektedir.

Share: