AGESA eğin yönetiminde istifa

Övünç Zaimler, AGESA Hanay ve Tekaütlük Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ricat etti. Şirket boşalan umumi heyet üyeliğine Erkan Şahinler’i atadı. Idare kurulundaki değişimle ait namına TEN’a yapılan izah şöyle:

“umumi heyet, 10.02.2022 tarihli kararıyla, üyelikten ricat etmiş olan Kıvanma Zaimler’in istifası ile boşalan üyeliğe Erkan Şahinler’in TTK.’nun 363. maddesi göre önce genel kurulun onayına sunulmak için, Sigortacılık ve Hususi Tekaütlük Aranjman ve Bakı Kurumu onayına tabi kendisine yönetim kurulu üyesi namına atanmasına değişmeyen verdi.”

KIVANÇ ZAİMLER KİMDİR?

Kıvanç Zaimler 1991 yılında İstanbul Ustalık Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümü’nden çıkışlı olup, Berlin Teknik Üniversitesi’ndeki eğitiminin arkası sıra hareket hayatına 1992 yılında başlamış ve 2008 yılına büyüklüğünde sırasıyla Türk Hayatiyet Endüstrisi, RAM Aut Ticaret ve Aygaz şirketlerinde muhtelif becerikli pozisyonlarında bulunmuştur.

2008 yılında Enerjisa’ya katılan Övünç Zaimler, Enerjisa bünyesinde Ticaret Direktörü, Tevzi Şirketleri Umumi Müdürü, Koca Şirketleri Genel Müdürü ve akıbet olarak Enerjisa CEO’su namına görev yapmıştır. Zaimler, Orak Ayı 2018’den itibaren Sabancı Holding Erke Ekip Başkanı kendisine görevini sürdürmektedir.

Sabancı Topluluğu’nda Enerjisa Erke ve SabancıDx şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, Enerjisa Üretim şirketi Umumi Heyet Komutan Vekili ve Aksigorta şirketi Umumi Heyet Üyesi kendisine görev almaktadır.

Erkan Şahinler Kimdir?

Arzulu kariyerine 1990 yılında bağımsız milletvekili aut denetim alanında başlayan Erkan Şahinler, 1993 yılından itibaren Sabancı Ana Ortaklık bünyesinde, gıda, arsıulusal ticaret ve sigorta sektöründe düz düz şirketlerde muhtelif yöneticilik görevlerinde bulundu. Şahinler, 2008 yılında Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı namına Aksigorta ailesine katıldı. 2016 yılında Finansal İşlerin yanı sıra Hasar fonksiyonundan bile sorumlu oldu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Şahinler, 1994 yılından bu yana Serbest Sayman ve Mali Danışman belgesi sahibidir.

Günün cesim iştirak haberleri 10/02/2022

 

Türkiye’nin bildirme acul büyüyen 100 şirketi açıklandı

 

Çanakkale Köprüsü’nü düz yazı eden Koreli ortaklık rekor kar etti

 

Share: