Adlı ekonomist Bitcoin amacıyla gündüz verdi

Bitcoin’mağara yılın sunu keskin performansını gösterdiği Açıklık ayında, saklı yazı paralar çokça balaban tıpkı intizar noktasına geldi. Bir Nice altcoin ralli öncesi arka çalışması görüntüsü sergilerken Bitcoin’de ise dün gerçekleşen yukarı debi konusunda birçok analist çok temkinli.

Bitcoin’üstelik haddizatında yılın son ayında beklenen ralli 2022’nin evvel çeyreğine ötelenmiş durumda. Bu birlikte kötü akıllıca risklerin azaldığı, yukarı potansiyelin arttığı bir yılbaşına girdiğimiz anlamına geliyor.

MADUN COINLERDE SIFIR ATMA SEZONU MU?

BTC üzere aşağıda 42 bin dolar seviyesinin, sunu biberli senaryoda ise 39 bin dolar testinin gelme olasılığının altı çiziliyor. Ancak bu seviyeden sonradan bilcümle ast coinler da dahil oluşmak amacıyla sabık yıla benzer üst yatkın ayrımsız geçmiş çeyrek can olasılığımıza birlikte vurgu yapılıyor.

Bu de mevcut seviyelerden birçok madun coinde başarısız atma sezonu anlamı taşıyor. Cümle bunlara değer alelhusus önce çeyrekte ralli başlayana büyüklüğünde üst ve süfli gene dalgalı tıpkı süreç yaşanacağı, bunun dahi detaylı süredir beklemiş olan saklı yazı mal yatırımcılarını korkutacak seansların biraz henüz sürebileceği ihtimalini yanı sıra getiriyor.

YENİ YIL YENİ BELİRSİZLİK

Türk kripto mal yatırımcıları içinse 2022 ayrıksı benzeri vuzuhsuzluk elan içeriyor. Saklı Yazı nukut için getirileceği söylenen kanuni düzenleme. TBMM’da planlı ve (yatırımcı tarafında) kripto servet temsilcilerinin davet edildiği müşavere toplantısından çıkan önceki sonuçlar, kripto para yatırım gelirlerinin vergilendirilmesi noktasında ağız dalaşı yaratmış durumda. Bunun yanı sıra tabiatıyla ihraç edilecek coinleri onaylayacak merci, arsıulusal kripto dünyalık borsalarına müteveccih tensikat konuları bile tartışıldı fakat sonuçta yatırımcının direkt cebini ilişkin konu olması nedeniyle vergilendirme 1 numaralı ruzname olmayı sürdürdü.

YASALI DÜZENLEMEDE SORU İŞARETLERİ

İtirazlar, saklı yazı paraya anadan görme vergilendirme yani rüşvet vergisi getirilmesi noktasında. Yatırımcıların beklentisi gelişim piyasalarındaki uygulamanın kelimesi kelimesine kripto mülk yatırımları açısından uygulanması. Esasen stopaja bağımlı olmasına rağmen hisse senedinde ne ön kesinti ne de hava-satış rüşvet vergisi bulunmuyor.

Yasal düzenleme ile ait ümit Türk saklı yazı para borsalarının bu noktada gâh avantajlara cemaat tutulacağı, böylelikle TL bazlı enstrümanları ihya planının devamı niteliğinde toptan borsaları da Türkiye’da TL bazlı işlem açmaya teşvik etme uygulamasına gidilebileceği yönünde. Fakat bu borsalarda de prosedür çeşitliliğinin çokça beş altı olması beraberinde bir nice soru işaretini getiriyor. Global borsalarda binlerce coin listelenirken, Türk borsalarında listelenen coinlerin takkadak onlarca olması çokça güç ayrımsız açmaz. Ayrıca şayet söz gelişi listelenecek olan coinlerin izin merciinin SPK olması yerinde SPK’nın bu kadar aceleci bakir yapıt sâdır piyasada bu diploma mekanizmasına zahir yetişebileceği dahi ayrı ayrımsız anlaşılmayan ve ağız dalaşı konusu.

Daha birçok itiraz ve ipham olsa da alelhusus ciddi olan bu soru işaretlerinin aynı dakika evvel giderilmesi beklentisi hakim. (Acun / Sulh Erkaya)

Share: