Adıyaman’dan yara kaynak! Selde kaybolan gebe temel ve kızına ilişik eşyalar bulundu

Adıyaman’birlikte çalışkan olan sağanak yağmur sonrası yeğin felaketi meydana geldi. Kentte 2 gönül hayatını kaybederken; Tut kaymakamlık merkezinden güzeşte derenin sağanak sonrası taşması sonucu konteynerleri sere kapılarak kaybolan hamile Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra’ya ulaşılması amacıyla Ömerova Deresi’nde çalışmalara bitmeme ediliyor.

EKİPLER SEFERBER OLDU

Kişmiri Kuvvetleri Komutanlığı 10. Komando Er Tugayı, polis dalgıçları, kıran asayiş, cingöz taharri kurtarma, jandarma hususi asayiş, jandarma sualtı taharri kurtarma, AFAD, UMKE, Orman İşletme, DSİ ve itfaiye aracı personelinin bulunduğu haddinden fazla sayıda kol, asıl ve kızını hatırlamak üzere korkulu mesai yürütüyor. Elazığ, Konya, Adıyaman ve Adana itimat müdürlüklerinde işyar dalgıçların da bindi verdiği kontrol çalışmalarında, iş makineleriyle dahi derenin geçtiği alanlarda çamur ve çamurlar temizleniyor.

“ONLARA AİT HATIRLARA ULAŞTIK”

Bölgede koordinatör olarak görev fail Tunceli Valisi Mehmet Şanlı Özkan, “İlk çağ arkadaşlarımızın gayretiyle, maatteessüf 2 vatandaşımıza ebedî uyku etmiş şekilde ulaştık. Kavrayışsız kalan 2 vatandaşımızı kontrol çalışmamız bitmeme ediyor. Şu asıl kadar, suya sürüklenen konteyner içerisindeki vatandaşlarımıza ilişik eşyalara ulaştık. Onlara ilişik hatıralara ulaştık amma maalesef halihazırda 2 vatandaşımıza ulaşamadık. Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Aristokrat Bey’in talimatları doğrultusunda çalışmalarımız, layenkati demeden layenkati tıpkı şekilde bitmeme ediyor.”

Özkan, ilçede sel sonrası 16 evi tahliye ettiklerini ve bu vatandaşların tıpkı kısmının özlük istekleriyle yakınlarının yanında kaldığını ve tıpkı kısmının de yurtlara yerleştirildiğini anlatım etti.

Share: