Adana’da taksiciyi gasbedip öldüren şüpheli tutuklandı

Adana’üstelik taksiciyi gasbedip öldürdükten bilahare cesedini sulama kanalına atan kaka tutuklandı.

Merkez Yüreğir ilçesi Ulvi Hocalı Mahallesi’nde göçüm şoförü Dünyalık Tarhan’ın (67) 9 Mart’ta Abdurrahman A. (43) marifetiyle gasbedilip öldürülmesiyle ilgilendiren soruşturmaya ait yeni bilgilere ulaşıldı.

Buna bakarak, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Seksiyon Amirliği, Tarhan’ın cesedinin sulama kanalında bulunmasının peşi sıra cinayetin aydınlatılması üzere özel kadro oluşturdu.

Asayiş kamerası kayıtları ve hazırlanan krokiyle zanlıya ulaşıldı

Bu kapsamda grup, bölgedeki Plaka Tanıma Sistemi (PTS), Şehir Güvenlik Idare Sistemi (KGYS) ile karı ve hareket yerlerine ilişkin 220 müşteri kaydını incelemeye aldı.

Ekipler, görüntülerden yola çıkarak şüphelinin olaydan ilk ve bilahare kullandığı yolların krokisini hazırladı.

Görüntülerden ve krokiden yararlanan ekipler, şüphelinin biçim Seyhan ilçesi Çınarlı Mahallesi İnönü Caddesi’nde taksiye binip olayın yaşandığı adrese sürücüyü yönlendirdiğini belirledi.

Zanlının şoförü bacağından ve esasen vurarak öldürdükten bilahare gasbettiği taksi olay adına kestirmece 5 kilometre mesafedeki Süleyman Vahit Caddesi’ndeki tıpkı araziye tecezzi edilmiş halde bulundu.

Buradan minibüse binen zanlının kalıp Seyhan ilçesi Asetat Caddesi’nde indiği ve Havuzlu Bahçe Mahallesi’ndeki tıpkı hurda deposunda saklandığı tespit edildi.

İşitme mânialı zanlının meni diliyle ifadesi alındı

Şüpheliyi bu depoya faaliyetler düzenleyerek yakalayan ekipler, cinayette kullandığı tabancayı ve üzerindeki montu üstelik ağabeyine ilgili iki ayrımlı adreste buldu.

Gözaltına alınan zanlının sema engelli olduğu ve daha önceki karıştığı tıpkısı “çapul” olayı dolayısıyla emniyette suç kaydının bulunduğu belirlendi.

İşaret dili uzmanı aracılığıyla ifadesi alınan zanlı, gasbettiği cüzdanı olaydan bilahare yaktığını, çökertme telefonunu bile tanımadığı ayrımsız kişiye sattığını söylediği öğrenildi.

Bu arada, zanlının araç kullanmasını bilmediği, cinayetin ardından bölgeden alarga etmek için direksiyonuna geçtiği taksiyi tıpkı müddet ilerledikten sonra ateşlilik yaparak arızalanması konusunda yoldan geçen vatandaşlara 10 bin liraya satmaya çalıştığı, müşteri bulamayınca üstelik araziye infirak ettiği belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan sakil, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı gözcü hazar ukubet hakimliğince tutuklandı.

Olay

Şanlı Hocalı Mahallesi’ndeki sulama kanalında eş cesedi görenler, durumu polise bildirmiş, yapılan araştırmada maktulün göçüm şoförü Servet Tarhan olduğu belirlenmişti.

Şoförü öldürüp cep telefonu, zarfında aynı cirim parası bulunan cüzdanı ile aracını gasbeden şüpheli Abdurrahman A, polislerce yakalanmıştı.

Tarhan, 2020 yılının haziran ayında kendisini istediği yere götürmediğini doğacak sürdüğü alkollü eş yoluyla bıçakla gözdağı edilmiş ve aracına zarar verilmişti.

Share: