Acun olağanüstü bir krizin eşiğinde

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Kazançlı genişlemeler, getiri oranlarının artırılması evet bile mali krizler üzere sebeplerle durabilir. Bu genişlik ekonomide mülk ve hizmet talebinin düşmesine bozukluk olur. 1970’deki yer yağı krizinden bu yana dünya dünyalık arzı ile ait tıpkısı krize girmedi. 2020’üstelik MEMLUK ile Çin arasındaki tecim savaşı acun çapında tıpkı çöküş meydana getirebilir.

İki mevki arasındaki ticaret savaşı 2019 yılında bitmesi beklenirken artışa geçti. Ara Sıra vergilerin yürürlüğe girmesinin geciktirilmesi iki devlet açısından olumlu karşılandı.

TİCARET SAVAŞININ ETKİSİ

Güneş, bire bir tecim savaşı durgunluğunun neye benzediği evet bile makul yöntem tepkisinin ne olduğu üstüne çok az delalet sunar. Bu alanda ekonomi teorilerine okşamak gerekecek. Tecim savaşının bildirme görülür etkisi küresel ithalatın düşüşü ve yatırımların azalması olmuştur.

Amerikan riyaset seçiminin hem tecim savaşı hem birlikte ekonomi politikası üzerinde dip etkileri olacak. Trump baştan seçilirse, Amerikan Format Bankası FED’in istiklal tartışması tekrardan gündeme gelecek. Trump karşıtları Jerome Powell’mağara istifasını ve zenginlerin algı indirimlerinin kaldırmasını dilek edebilir.

EŞKÂL BANKALARI KONTROLÜ KAYBEDİYOR

Dünyaca adlı iktisat dergisi Economist’e göre gelişigüzel iki durumda bile, Amerikalı dünyalık politikası bire bir değiş dönemine girecektir. 2020’üstelik FED para politikasını gözden geçirmeyi tamamlayacaktır. Muhtemelen %2 şişkinlik ortalamasını hedefleyecekler.

Ticaret savaşı, büyüme yavaşlasa üstelik, ihtimal üstelik küsurat yer yağı fiyatları ile birleşerek enflasyonu tetiklemesi eşkal bankaları üzere sunma ateş senaryoyu oluşturmakta. Dünya ekonomisi, olağanüstü bir düşüş türünün eşiğinde ve suret bankalarının kontrolü azalıyor.

Share: