Acımasız oligarkların esrarengiz ölümlerine bir yenisi eklendi

Rus oligarkların gizemli olaylarda hayatını kaybettiği olaylara benzeri yenisi elan eklendi.

Rus devletine kapalı erke devi Gazprom’la yakın ilişkilere sahip Zalim gelişim insanı Yuri Voronov, St. Petersburg’daki taşkın ayrımsız evin havuzunda ölü yerine bulundu. Yapılan incelemelerde, 61 yaşındaki Voronov’un vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Nakliye şirketi Astra Shipping’in yöneticisi olan ve Arktik bölgesinde Gazprom’la beraber müteharrik Voronov, sonuç dönemde Rus erke sektöründe gizemli şekilde hayatını kaybeden beşinci beniâdem oldu.

Eşi, Voronov’un son dönemde ortaklarıyla sorunlar yaşadığını ve iri paralar kaybettikten sonra çok içmeye başladığını anlattı.

“Muamma bilgilere sahip oldukları için öldürüldükleri” iddiaları

Rusya Kerem Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla maruf Gazprom’un çarkıt komutan yardımcısı Vladislav Avayev, april ayında eşi ve 13 yaşındaki kızıyla bu arada Moskova’daki dairesinde ölmüş bulunmuştu. Bu olayın ardından, Gazprombank’la mail ilişkilere erbap doğalgaz şirketi Novatek’mağara bozuk komutan yardımcısı Sergey Protosenya’nın dahi İspanya’daki evinde esasen eşi ve kızıyla ölü bulunması kafaları karıştırmıştı. İntihar ettiği memul Protosenya’nın oğlu, ailesinin öldürülen olabileceğini tez etmişti.

Sonuç namına de Rusya’nın yer nazik yer yağı şirketlerinden Lukoil’mağara sakat yöneticisi Aleksandır Subbotin, mayısta bir kam çiftin evinde geberik bulunmuştu.

Bu isimlerin, “gizli bilgilere topluluk oldukları üzere öldürüldükleri” iddiaları, Acımasız basınında de uzun süredir ağız dalaşı yaratıyor. Rusya’nın işgali sonrası Ukrayna’ya kaçan ve Kremlin’e sert eleştiriler götürücü Gazprombank’ın çarkıt başbuğ yardımcılarından İgor Volobuev, Avayev’in elindeki adsız bilgiler nedeniyle duyum vasıtasıyla öldürüldüğünü savunuyor.

Rusya uğraş ekonomisi için kanun çıkarıyor

 

Rus oligarklara 30 milyarlık çarpış

 

İki Zalim oligark ve ailelerinin ölümünün ardındaki azılı cins ortaya bundan sonra

 

Share: