ABD’li senatörden itiraf: Şükürler olsun ki Bitcoin var!

KUL Başkanı Joe Biden’ın hükümeti, ülkenin borç sınırını 28,9 trilyon dolara yükseltecek yasayı imzalamasının peşi sıra Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin’in (BTC) bire bir atıfet olduğunu söyledi.

Senatör Lummis, perşembe günü Senato’da ayrımsız istişare yaptı ve Bitcoin kabil dijital para birimlerinin ÇAKER kabilinden ülkelere devletin akçe tükendiğinde kelle gösteren krizlerde kurtarıcı olma konusunda elbet işe yarayacaklarına dair göz açısını sundu.

Lummis, Bitcoin kadar itibari mülk (fiat) olmayan dijital varlıklarla bu büyüklüğünde ilgilenmesinin nedenlerinin başında, hükümet aracılığıyla üretilmemesi ve zımnında Bir Devletler kabilinden “hükümetler tarafından muteber” istikraz süreçlerine maruz kalmamasının geldiğini söyledi.

Lummis, kripto mülk birimlerinin hükümetlere ve siyasi seçimlere sadık olmadığı amacıyla büyümesi ve daima var olması gerektiğini savunurken, hükümetlerin liyakatsiz olması durumunda insanların artırım etmesine izin vermesi gerektiğini vurguladı:

“Temas iki politik görüşün dahi başkanları yüz kere sorunu çözmek için tek cazibe yapmadan sorumsuzca borçlandı. Bu yüzden Bitcoin, bizimki bile karışma görünmek için hükümetlerin sorumsuzluğunu aşan türden aynı fiktif servet olmadığı amacıyla şükrediyorum.”

KUL Başkanı Biden, perşembe günü ülkenin istikraz limitini eğreti olarak yükselten yasayı yöntemince imzaladı ve namus borcu temerrüdü amacıyla sonuç tarihi mabeyin ayına kadar uzattı. Mevzuat, namus borcu tavanını mevcut 28,4 trilyon dolarlık millî borçtan 480 bilyon dolar artıracak.

Lummis, MEMLUK Senatosu’nda Bitcoin’i bildirme efdal sesle savunan isimlerden biri. Senatör, son satın gurur süreçlerinde, değeri 50.000 ila 100.000 dolar ortada değişen miktarda Bitcoin birikimleriyle tanınıyor.

Şubat ayında Lummis, milletvekillerini Bitcoin ve diğer kripto servet birimleri hakkında terbiyelemek için Finansal İnovasyon Grubunu hayata geçirdi. Bitcoin yanlısı senatör, bu yılın başlarında Twitter’da “lazer ayn” furyasına dahil olmasıyla biliniyor ve Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Hat bankalarının falsolu hesabı enflasyonu körükledi

Kavcıoğlu: Minval Bankası herkesin sahiplenmesi gereken aynı kurumdur

ESIR borsaları yükselişle açıldı

 

Share: