AB’deki İngiliz vatandaşları aidiyet duygusunu yitirdi

Yıpranmamış benzeri akademik emek, Avrupa Birliği (DENIZ) ülkelerinde ateş parçası İngilizlerin anavatanları aracılığıyla fon kırıklığına düçar kabil hissettiğini, hatta bazılarının “İngiliz olmaktan utandıklarını” ortaya koydu.

Lancaster Üniversitesi’nde sosyoloji profesörü olan, çalışmanın eş lideri Michaela Benson, “Brexit’in uzun hikayesi, hem hayatlarını birey biçimleri üzerindeki devam eden etkilerinde hem da kimlik ve ilişkinlik duygularında vazıh görülüyor” açıklamasını yaptı.

AKARSU’ye duygusal yerine İngiltere’ye olduğundan elan bağlılar

Ankete katılanlar İngilizler, ikamet ettikleri ülkeye ve AB’ye İngiltere’den çok daha çok “birey bağlılık” gösterdiler. Kestirmece yüzdelik 75’i DENIZ’ye “müfrit” veya “çokça” ilişkin olduklarını söylerken, yüzdelik 59’u ikamet ettikleri ülkeye cebin bu tür duygular besliyor.

Yalnız kısaca yüzde 30’u İngiltere’ye tüvana bir ulam tabir ediyor ve bunların yüzde 7’si bidayet ülkelerine “akıbet adım” sınırlanmış olduklarını belirtiyor.

Brexit, yabancılaşmayla yakından ilgilendiren

Faaliyet, Brexit’in yabancılaşma ile haddinden fazla aşkın ilgisi olduğunu gösterdi. Gurbetçilerin kısaca yüzdelik 80’i, İngiltere’nin AB’den çıkışının anavatanlarına müteveccih duygularını “çokça çok” veya “çok” etkilediğini söyledi.

Brexit, ankete katılanların yüzdelik 41’i üzere önceki veya gelecekteki kafile planlarını dinç aynı şekilde etkiledi.

İngiliz olmaktan utanıyorlar

Gurbetçilerin Brexit sonrası İngiltere’ye müteveccih “dip utanç” ve “İngiliz olmaktan sıkılma” kadar duygularına ilgili yorumlar birlikte benzer sonuçlar gösterdi.

Danimarka’üstelik zinde bire bir göçmen, “Brexit’ten beri İngiltere’üstelik fon kırıklığına uğradım. Endişeliyim ve çıktı mutluluk için bire bir yakınlığa ehil olduğumu hissetmiyorum. Efsus çünkü evimi seviyorum ama mevki çok kutuplaşmış kabil” diyerek konuştu.

‘İkinci uyruğumla daha çok angajmanlı hissediyorum’

Avusturya’dahi cıvıl cıvıl aynı İngiliz kadın üstelik “Kendimden kof hissediyorum, güya orası bıraktığımdan tamamen farklı ayrımsız mevki. O kadar kim, ikinci uyruğumla imdi bağlantılı hissediyorum. İngiltere’dahi olanlar ve olmaya bitmeme fail şeyler sıkılma verici. Alarga yanan aynı evi bağlı olmak kabil” ifadelerini kullandı.

Ankete katılanların tahminî üçte ikisi, 2016’dan beri statülerini değiştirdiklerini, yurttaşlık veya yerleşme izni aldıklarını ve yeryüzü bir iki ilkokul yıldır yurtdışında yaşadıklarını söyledi. Şişman ekseriyet (Yüzdelik 73) bulunan tevakkuf yerlerine kalıcı olarak yerleşmeyi planlıyor.

İngiltere şirketlerinde Brexit pişmanlığı

İngiliz ihracatçıların Brexit pişmanlığı

“Mösyö Brexit’i Durdurun” 6 yıldır sokaklarda

Brexit krizi Yıldız İrlanda’yı vuruyor önceki nazır, demincek üstelik Başbakan…

Almanya’nın İngiltere’ye ihracatı Brexit’ten bilahare düşmeye bitmeme ediyor

İngilizler Brexit amacıyla baştan plebisit istiyor

Share: