73 milyon lira algın cezaevinde serencam buldu

Antalya’üstelik çoğunluğu hareket insanı çokça sayıda yurttaş, Tuğrul Ekici’nin Muratpaşa ilçesinde 4 yıl geçmiş açtığı galeriden şalter satın aldı. Paralarını verdikleri araçlarını alamayanlar, geçen 8 Şubat sabahı galeriye gitti. Ancak Ekici’ye ulaşamadı. Çalışanların birlikte patronlarının nerede olduğunu bilmediklerini söylemeleri üzerine bazı vatandaşlar, galerideki araçları aldı.

Elan sonra ise tahminî 100 birey, müddeiumumilik ve polise dolandırıldıkları iddiasıyla şikayetçi oldu. Tahminî 73 milyon TL olduğu belirlenen ayyarlık olayıyla ilişkin Boy Bos D. birlikte Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na her an, ortağı olan Çakırdoğan Ekici için suç duyurusunda bulundu.

Suçlamaları kabul etmedi

Polis ekiplerinin seçme yerde aradığı Tuğrul Ekici, 15 Haziran günü, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde yakalanarak, gözaltına makbuz. Suçlamaları kabul etmeyen Rençper, Çakırdoğan Motorlu Vesait Otomotiv’in sahibi olduğunu, Çakırdoğan Rençper Otomotiv’de dahi yüzde 10 ortaklığı bulunduğunu ifade etti. Ortaklık yetkilisinin Kıymet D. olduğunu öne süren Dikici, “Sahibi olduğum oto galeri şirketi 7 yıldır faaliyette. Olaydan iki kamer önceki da yüzde 10 ortağı olduğum müşareket kuruldu. Suçlamalarda isimleri okunan eşhas, birlikte gelişim özne 5 ayrı gruptur. Bu kişilerle ticari ilişkim olduğu doğrudur. Ancak vadeli satışlar cihetiyle daha alacaklarımı öğrenim edemediğim benzeri dönemde bir nice alıcı bire bir anda vadesi gelmemiş alacaklarını isteyince ifa güçlüğüne düştüm” dedi.

Korkup sınırlı dışına kaçtı

Gözdağı edildiğini ve 7 Küçük Ay’ta gelişim yerinin kurşunlandığını anlatan Tuğrul Rençper, bu nedenle Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek zorunda kaldığını söyledi. Çiftçi, “Müstevli nedeniyle ülkeye inkılap gecikti. Yasaklar kalkınca geldim. Bu zaman içinde 20 milyon civarında ifa yaptım, araç iadelerini gerçekleştirdim. Benim bakmak gibi aynı düşüncem yoktu. Dolandırıcılık kastıyla akıntı etmedim. Tutuksuz yargılanmak istiyorum” diye konuştu.

Çakır Dikici, atıf edildiği adliyede mahkemece, ‘Tacir yahut iştirak yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan tutuklanarak cezaevine koyuldu.

 

Share: