71 sene sonraları İsrail ile Albeni Iblağ Anlaşması yenilendi

Iblağ ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye İsrail beyninde gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında 71 yıl aranın ardından yeni çekicilik eriştirme anlaşmasının parafe edildiğini duyurdu ve “Türkiye’deki herhangi bir noktadan İsrail’e pervaz gerçekleştirilmesi kabil ağıl geldi” dedi.

Iblağ ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan bağlanmış açıklamada, Türkiye ile İsrail beyninde 4 Temmuz’birlikte İstanbul’da sivil havacılık müzakereleri gerçekleştirildiği belirtilerek, uygun kalınan hususları kaleme düz Anlaşma Zaptı için esbak telekonferans aracılığıyla imza töreni düzenlendiği kaydedildi.

Çekicilik iblağ ve havacılık güvenliği alanında iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirecek konuların imza altına alındığı vurgulanan açıklamada, “İsrail havayolu şirketlerinin uçuş yapabilmesi adına havalimanlarımızda alınacak ilave güvenlik önlemleri amacıyla mesai grubu kurulması hususunda uygun kalındı. Sivil Havacılık Umum Müdür Vekili Prof. Dr. Kemal Erdemli ve İsrail Sivil Havacılık Kurumu Genel Müdürü Joel Feldschuh, 1951 tarihli albeni iblağ anlaşmasının namına geçecek olan yıpranmamış çekicilik ulaştırma anlaşmasını paraf etti. Paraf edilen uyuşma ile alay malay Türk havayolu şirketlerinin İsrail’e gerçekleştirdikleri uçuşlar amacıyla ülkemizde İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Dalaman girmek için 5 depar noktası bulunuyor. Bakir yapılan sözleşme ile Türkiye’deki temas noktadan İsrail’e uçuş gerçekleştirilmesi mümkün ayla geldi” denildi.

İsrail’de maltalık pahalılığı protestosu: Kiramızı ödeyemiyoruz

 

İsrail’den bakir seyahat kararı

 

Share: