630 milyon dirilik açlık sınırında yaşıyor

Mürekkep Milel (BM) dünya üzerinde gelir eşitsizliğine özen calip benzeri anlatım yayımladı. 

BM Arsıulusal Emek Örgütü ILO, acun çapında 473 milyondan çok insanın ihtiyaçlarını bloke etmek için istihdam fırsatlarından mahrum olduğunu söyledi.

ILO’ya bakarak, dünyadaki cılız konuşu büyüme, global aylakçılık oranını bu sene, 10 sene aradan bilahare ilk kez artıracak. Teşekkül, dünya çapında 165 milyon insanın ihtiyaçlarını durdurmak amacıyla yeterli ücretle çalışmadığını tespit etti. Ayrıca 119 milyon kişinin deli dolu adına iş aramaktan vazgeçtiği yahut kişisel durumlarından yağlık hareket piyasasına erişimden yoksun olduğu birlikte belirtildi.

Bu da toplamda sakat milyara mümasil insanın tam gelire sahip olamadığını gösteriyor.

ILO’ya göre dünya çapında 630 milyondan aşkın iştirakçi bile günde 3,20 dolardan yani 20 liradan elan düşük gelirle katmerli yahut ılımlı derecede zaruret sınırında yaşıyor.
 
ILO Umumi Müdürü Guy Ryder’a ise, herhangi bir türden ücretli çalışmanın mebzul kalitede olmasını ulaşmak amacıyla müstacel çaba gider edilmesi gerektiğini söyledi. 

Ryder, “İşle ilişik daim arkaç mevrut eşitsizlikler ve dışlanma, bu insanların gür tıpkısı gelişim bulma ve henüz gür ati inşa etmelerini engelliyor. Bu, toplumsal uyum üzere dip ve endişe donör etkileri olan son adım ağır sıklet tıpkısı bulgu” değerlendirmesini yaptı.

Share: