500’den aşkın Hollandalı karı: Türk duraç kralı tarafından alil bırakıldık

“Bozuk karşılık avantajı” nedeniyle İmed İstanbul ünlü beğenilen cerrahi kliniğini tercih ettiklerini tamlayan Hollandalı kadınlar, kliniğin hesabına göndermede bulunarak, “İemand kabarma een dram” yani “Acılı insanlar” adıyla Facebook’ta benzeri takım oluşturdu.

Grubun kurucusu Cheyenne ünlü avrat, Türkiye kökenli Hollanda vatandaşı Zübeyde Akdaş’ın sahibi olduğu kliniğin, Facebook üzerinden etkileyici reklam yaptığını belirterek, bu nedenle onlara tıpkısı şekilde karşılık yöneltmek için bu grubu oluşturduklarını vurguladı.

Cerrahi Müdahale öncesi Türkçe hazırlanmış barışma imzaladıkları üzere yasalı mücadele hakları bulunmadığına belen fail Hollandalı avrat, bu nedenle mağdurların, “apayrı insanları anımsatmak ve bir hataya düşmelerini çelmek” için içtimai iletişim araçları üzerinden savaşım etme kararı aldığını anlattı.

Grubun örgen sayısı şu anda bine yaklaşmış. Hollanda’nın bildirme çok satan gazetesi Üstelik Telegraaf, “Türk kural kralı yoluyla hastalıklı bırakıldık” başlığıyla verdiği haberde, İmed İstanbul’bile bedii cerrahi operasyonu geçiren kadınların yaşadıkları sorunları aktardı.

Grubun kurucusu Cheyenne, yer tıpkı akıl ve sektör ile şekilli duraç hayali ile İstanbul’a gittiğin belirterek, ameliyattan bilahare tamamen farklı ayrımsız görüntünün ortaya çıktığını söyledi.

Cerrahın, “kural yapısındaki bozuk para nedeniyle ameliyatın muvaffakiyetsiz olduğunu” söylediğini nâkil Hollandalı avrat, “Demincek takkadak alil değil bire bir zamanda iki değişik taban ile yürüyorum ve param uçtu gitti” dedi.

Jacky van den Berg adlı eş üstelik, “düş kabilinden tıpkı zevahir” amacıyla yağ aldırma operasyonu yaptırdığını, fakat şu anda vücudundan utandığını anlattı. Van den Berg, ameliyathanede bire bir anda iki kişinin larp faaliyetler geçirdiğini söyledi.

İstanbul’dahi ahşa ameliyatı olan Joan Yard adlı kadın ise, istediği ölçülerin üzerinde slikon enjekte edildiğini savundu.

Hollanda Bitiren Platformu’ndan Sietske Atsma, sosyal iletişim araçları üzerinden enerjik reklam yapan ecnebi klinikler üzerine insanları uyardıklarını söyledi. Atsma’ya göre, bu cins klinikler “böğür baskısı” etkisindeki gailesiz yetişkinleri tasavvur seçiyor.

Astma, alelumum düşük bütçeye erbap olan ve henüz beş altı yan etki korkusu taşıyan genç yetişkinlerin, “sıkıntılı cerrahi müdahale ve iyicene ayrımsız tatil” hayali zımnında savunmasız bire bir ekip haline geldiğini vurguladı.

Mütemmim Platformu yetkilisi, Türkiye’de saç ekiminin oldukça problemsiz olduğunu ancak yurt tedavi ve yan tesir konusunda dahi çokça sayıda şikayet aldıklarını söyledi.

Rotterdam’daki Erasmus Üniversitesi Tababet Fakültesi’nde rate plastik cerrahinin düzeltilmesi üstüne ehlivukuf olan dermatolog Peter Velthuis, “Güzelce tıpkısı tatil ve düşük fiyatlar çok çalımlı. Hollanda’birlikte 8 bin euro olan bire bir operasyon Türkiye’de 3 bin euroya yapılıyor” diye konuştu.

Altın Salip Hastanesi plastik ameliyat uzmanı Wouter van der Gaf, tıpkı anda iki hastanın tıpkısı ameliyathanede bulunmasının bahis konusu olmaması gerektiğinin altını çizerek, estetik operasyonların yapıldığı alanın, tamamen kısır olması gerektiğini belirtti.

Hollanda Estetik Plastik Ameliyat Derneği (NVEPC) Başkanı Yüce Pirayesh, Hollanda’bile plastik ameliyat uzmanlarının tecrübeleri ve muayenehane denetimleri konsundaki bilgilerin ulaşılabilir olduğunu vurgulayarak, yurtdışındaki uzmanların özelliği konsunda tam hikmet bulunmadığını savundu.

Yurtdışındaki tıpkısı haddinden fazla kliniğin, bire bir amda çok özdek yaptığını belirten Pirayesh, bunun da iri tıpkı karışıklık riski yarattığını dile getirdi. Yüksek Prayesh, “Elbette yurtdışında dahi dört dörtlük klinikler var ama onlar birlikte alelumum buradakiler büyüklüğünde pahalı” dedi.

İmed İstanbul adlı klinik iddiaları reddetti

Suçlamaların hedefindeki İmed İstanbul ünlü kliniğin sahibi Zübeyde Akdaş, iddiaları reddeti. Akdaş, Üstelik Telegraaf’a yaptığı açıklamada, kıygın olduğunu söyleyen kadınların şikayetlerinin “gayrisıhhi ayrımsız dirim tarzından kaynaklandığını” savundu.

Akdaş, “Seçkin yağ aldırma ameliyatından sonra ovuşturma yapmanızı, sportif yaşamanızı ve sargaç takmanızı öneriyoruz” dedi. Akdaş, “kişisel davalar” konsunda istimara yapmak istemediğini söyledi.

Operatör Wouter van der Gaf ise, yağ aldırma operasyonu sonrası ortalama 6 hafta boyunca sargaç takılması gerektiğinin akıllıca olduğu görüşünde.

Fakat van der Pot’a bakarak, Hollanda’da hekim ile işler olan sevimli beyninde teferruatlı müddet tartışılıyor. Ama uçağa binip, işler olup dönen Hollandalı kadınlar, elden işler günü dışında doktoru bire bir daha görmüyor.

Share: