45’inden bilahare seçkin çağ 1 aspirin

İngiltere’bile düzenlenen tıpkısı tıp konferansında konuşan amansız hastalık uzmanları, 45 gözyaşı üstündekilerin rastgele ahit düzenli olarak aspirin kullanmasını kaynak etti.
Oxford Üniversitesi vasıtasıyla yapılan ve sabık kamer Lancet tababet dergisinde yayımlanan ayrımsız araştırma, 5 sene boyunca seçme dönüş 75 mg aspirin içmenin çöz kanserine yakalanma oranını yüzde 24, hastalık sebebiyle fevt ihtimalini birlikte yüzdelik 35 oranında azalttığını göstermişti. Bu araştırmayı fail ekibin lideri Profesör Peter Rothwell, önceki çevrim “Krallık Tıp Derneği” konferansında yaptığı konuşmada, bulgularının peşi sıra kendisinin de hergün aspirin kullanmaya başladığını söyledi. Prof. Rothwell, aspirinin iri ihtimalle farklı amansız hastalık türlerine alın birlikte apotr etkisi olduğunu belirtti ve “İnsanların 45 gözyaşı civarında ağır ezgi olarak aspirin kullanmaya başlaması mantıklı evet” dedi. 40-55 yaşları beyninde kansere yakalanma riskinin arttığını söyleyen Rothwell, bu dönemde aspirin kullanımının kanser oranlarını düşürebileceğini vurguladı.
Aspirinin önsezi hastalığı üzerindeki olumlu etkilerini önce yerine belirleme fail Prof. Peter Elwood bile, eskimemiş bulguların mevrut ahali sağılığı açısından çığır açıcı olabileceğini söyledi. ağrı kesici olarak geliştirilen aspirinin, önsezi hastalığından bunamaya kadar bir nice rahatsızlığa faal olduğu, önceki araştırmalarla kanıtlanmıştı. Ancak uzmanlar, aspirinin çöz kanaması riskini artırdığına dahi özen çekerek, herkese yegâne kalem benzeri otama önermenin kazalı olabileceğini belirtiyor.

Share: