35 milyon Avrupalı evini yeterince ısıtamıyor

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), AB üyesi ülkelerde 2020 yılında evlerin ısınmasına ilgili yapılan araştırmanın sonucunu yayımladı.

Buna bakarak, 445 milyonu aşan AB nüfusunun yüzdelik 8’i geçen şita evlerini ehliyetli ölçüde ısıtamadı. Sonunda, 35 milyonun üzerinde DENIZ vatandaşı geçen yıl şita aylarında soğukta kaldı.

DENIZ ülkeleri beyninde evini ısıtamayanların oranının sunma yüksek olduğu büyüklük yüzde 27,5’le Bulgaristan olurken, bu ülkeyi yüzdelik 23,1’le Litvanya, yüzde 20,9’la Cenup Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), yüzde 17,5’le Portekiz, yüzdelik 16,7 ile Yunanistan izledi.

Evini yeterince ısıtamayanların oranı İspanya’de yüzdelik 10,9’u, Almanya’dahi yüzde 9’u, Fransa’birlikte üstelik yüzdelik 6,5’i bulurken, söz konusu oranın yeryüzü düşük olduğu ülkeler ise yüzdelik 1,5’le Avusturya ve yüzde 1,8’le Finlandiya oldu.

Avrupa’üstelik mütezayit erke fiyatlarına ilgilendiren sorunlar gündemden düşmüyor. Şita aylarının gelmesiyle Avrupa ülkelerinde gaz ve canlılık fiyatlarının henüz da yükselmesi bekleniyor.

bahis konusu artışlar faturalara yansımaya başlamış durumda ve vatandaşlar bundan şikayet ediyor. Bu kış, kalan enerji fiyatları nedeniyle Avrupa’bile evlerini yeterince ısıtamayanlarının oranının henüz da artması bekleniyor.

Avrupa Birliği çatırdıyor: Brexit, Polexit, balıkçılık krizi…

 

Avrupa Birliği, mali kurallarını değiştiriyor

 

Avrupa Birliği’nden yeşil ara kazanç aracı

 

Share: