‘2030’da hibrit ahzüita merkezleri yükselen trend olacak’

Acun genelinde teknolojileri erken aşamada kullanmaya başlayan kestirmece 57 milyon kişinin beklentilerini ve tahminlerini piyes eden araştırmalara dayanan ‘10 Pop Bitiren Trendi’ raporuna göre; tüketicilerin alışveriş deneyimlerini gerçekleştirmeleri üzere geliştirilen, hakikat fiziki ortamlara entegre edilmiş, angajman özelliğine sahip hibrit teknolojilerin, 2030 yılına kadar günlük yaşamın benzeri parçası haline gelmesi bekleniyor.

Ericsson Consumerlab yoluyla hazırlanan raporda, kurgusal ‘Everyspace Plaza’ aksata merkezinde yaşanan hibrit ahzüita deneyimleri ele alındı.

Habertürk’ün aktardığına göre çalışmada; tüketicilerden, fiziksel mütemmim deneyimini dijital teknolojilerle zenginleştiren 15 hibrit aksata merkezini değerlendirmeleri istendi. Az Daha ilkokul katılımcıdan dördü, sınav edilen 15 konseptin tamamının 2030 yılına kadar bire bir şekilde var olacağına inandığını belirtti.

Sanal Esas (VR), Artırılmış Kaynak (AR) ve programlanabilir malzemeler kadar teknolojiler, bu çeşit ‘yapı ve portal’ olanaklarını gibi kılacak. Rapora bakarak Hibrit Ahzüita Merkezi’nde 10 popüler mütemmim trendi öne çıkacak.

Bütünü Demin Arena

Hem oyuncu hem birlikte seyirci olabilirsiniz, fakat bu üç boyutlu repertuvar sizi heyecanlandıracak mı yoksa korkutacak mı? Neredeyse 10 tüketiciden 8’i, telepresence (telebulunma) teknolojisinin sanatçıların güya oradaymış üzere dijital yerine performans göstermelerine olanak tanıyacak etkinlik salonları tayf ediyor.

Üç Buutlu Güzellik Salonu

Bıçak altına yatmaktan kaçınmak bir nice sevimli amacıyla alımlı tıpkısı güzellik seçeneğidir. 10 tüketiciden 7’si alışveriş merkezlerinde görünümleri sayısal adına geliştirmek için hacimsel modelleme teknolojisini kullanan gösteriş salonlarını görmeyi bekliyor.

Meta Dikişçi

Size ve avatarınıza hususi aceleci moda: Her 10 Artırılmış ve Mevhum Mahiyet kullanıcısının 7’sinden fazlası alışveriş merkezinde gerektiğinde su geçirmez ve ihtiyaca bakarak nefes alabilen kumaşları kullanan bire bir terzi olacağını öngörüyor.

Anyverse Havuzu

Katılımcıların çokları imkansız dünyaların keşfini sahne ediyor. Tüketicilerin üçte ikisi, sıfır yerçekiminde uzayı deneyimlemek amacıyla oksijen tankı olan aynı mevhum mahiyet başlığının kullanılacağı yüzme havuzları olacağına inanıyor.

Melez Spor Salonu

Bir Nice gönül üzere fiziksel ağırbaşlı ve zihnî sağlık ayrılmaz aynı bütündür. 10 tüketiciden 7’si, mantalite sağlığına müteveccih çokça duyulu, kişiye özel AR/VR ortamına cemaat zihinsel fitness merkezleri olacağını düşünüyor.

Ayrımsız Gönül Yazdır Atölyesi

Gelecekte murat konusunda tamirat ve üretim yaygınlaşacak. Tüketicilerin yarısından ilavesi, bozuk ürünleri kalın kafalı dönüştüren bir fabrika eş mağazasından sürdürülebilir benzeri şekilde aksata yazmak istiyor.

Evrenin Merkezindeki Aşevi

Birçok sevimli, kendilerine dikkat dağıtmayan mevhum ayrımsız arkadaşın zevcelik etmesini tercih ediyor. Tüketicilerin yarısı, dünyanın rastgele yerinde bulunan bire bir restoranda arkadaşlarıyla sanal yerine aşındırmak yiyebileceği bir restoran istiyor.

Sonsuz Mağaza

Ürünleri satın almadan evvel sanal kendisine deneyin. Tüketicilerin dörtte üçü, ürünleri denerken evlerini mağazaya dönüştürebilmeyi bekliyor.

Multipleks Tıbbi Forma

Bundan Sonra seçme şeyi simultane elde etmeye alıştık. Esenlik söz konusu olduğunda hastalık bekleyelim ki? Tüketicilerin yüzde 77’si aksata merkezlerinde, az daha yargılama sağlık durumu bilgisi sağlayıcı yapay zeka destekli sağlık taramasına ehil tababet merkezleri olacağını öngörüyor.

Doğa Parkı

Şehirlerde yaşayanların sunma haddinden fazla eksikliğini hissettiği husus tabiat yerine öne çıkıyor ve tüketicilerin yüzdelik 42’si, hibrit deneyimler sağlayan dijital ve programlanabilir materyaller aracılığıyla doğaya elan mail hissedebilecekleri ahzüita merkezi içinde kâin aynı natür parkı istiyor.

AVM’lerde gündem baştan dövizle kira

 

AVM’ler ve markalar beyninde icar krizi!

 

Share: