100 şehirde Dünya Değişim Haset kutlaması

Arsıulusal Değişim Federasyonu (ULUDEF) vasıtasıyla 2018 yılında car edilen ve temas sene 7.7 tarihinde kutlanan Dünya Değişim Günü, 7 Temmuz Perşembe haset sınırlı içi ve sıkıntılı dışı 100’nam üstünde şehirde kutlanacak.

2022 yılı kutlamalarının teması “acun barışı üzere kendinle sulh” yerine seçilen bu çokça özel günün UNESCO Uluslararası Eyyam listesine alınması için icraat da bitmeme ediyor.

ULUDEF yetkilileri, 7 Orak Ayı (7.7.) gününün Acun Değişim Günü olarak zar edilmesindeki amacı şöyle açıklıyor:

“Bireyin, toplumun ve dünyanın şuurlu değişimi için farkındalık görüntülemek, bunun için seçkin sene 7 Orak Ayı’birlikte halka açık, bilinçlendirici etkinlikler açmak, kutlamaların ensiz içi ve yurt dışında, tamlık dünyada yaygınlaşarak gerçekleşmesini ulaşmak. Güzeşte sene “Dünya Değişimi İçin Herkes İşbaşına” demiştik, Türkiye geneli ve mahdut dışında halka peyda çağ çalışmaları düzenlemiştik. Bu sene ise kutlamanın teması: “Dünya Barışı İçin Kendinle Sulh”. Kutlamalarda, zaman çalışmaları, çalgı, raks ve değişimin önemini anlatan konuşmalar saha algı.

Etkinlikler sıkı dışında Amerika Bir Devletleri, Fransa, İngiltere, Arjantin, Meksika, Japonya, Almanya, Bosna Hersek, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan gibi ülkelerde yapılıyor.

Güçlükle içre ise İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Mersin Ağacı, Denizli, Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Antalya, Bursa, Eskişehir, Marmaris, Hastalıklı, Bodrum yürek sıkıntılı genelinde birçok devlet ve ilçede yapılacak. Kutlamalara tamlık halkımız davetlidir.”

2022 yılı kutlamalarının teması: Dünya barışı amacıyla kendinle hazar!

Arsıulusal Değişim Federasyonu (ULUDEF) yetkilileri kutlamalara ilişkin yerine antrparantez şunları söyledi:

“Şayet acun değişsin, savaşlar bitsin, ati umutla dolsun istiyorsan, kendini değiştirmekle başla. Değişim amacıyla harekete geçme zamanı gelmiştir zira bu planet ve onun doğası hepimizin mirasıdır.

Biricik tıpkı dünya ve bir tane bire bir insanlık var! Müstelzim değişim gerçekleşmezse, tümce kaybedecek. Değiş üzere yerinden oynatmadığımız biricik bire bir taş üstelik kalmamalıdır.

Seçenekler dürüstçe, münhal, önyargısızca ve akıllıcasına ele alınmalıdır. Bu gezegeni kaybetmemek üzere değişime müteveccih kamu olanaklar araştırılmalı ve değişim gerçekleştirilmelidir.

Değişimde eseme değil, tabiiyet belirleyici etken olacaktır. Değişimin lokomotifi bellek değil kalptir. Biz bu gezegeni yalnız sadakat sebebiyle kurtarabiliriz. Gecenin karanlığı seni umutsuzluğa maruz bırakabilir ancak tığ şafağın umuduyla doluyuz.”

Yetkililer, Türkiye’üstelik ve dünyada pek çok bölgede yapılacak olan etkinliklerin yekpare bölüt peyda ve ücretsiz adına yerine gerçekleşeceğinin altını çizerek, herkesi bu cümbüş yoğun kutlamalara çağırma ettiler.

Arsıulusal Değiş Federasyonu (ULUDEF) tıpkısı zamanda Değiş Uzmanlığı Eğitimlerinin düzenlenmesine da öncülük ediyor. İstanbul Eskimemiş Çağ Üniversitesi Sonsuz Eğitim Bilimi Merkezi (YENİSEM) teşrikimesai ile Değiş Uzmanları esermek üzere ölçülü Değişim Uzmanlığı Eğitimi programının önümüzdeki dönemde bile başarıyla devam edeceği belirtildi. Değişim Uzmanlarının, bireylere zat münezzeh doğalarına zaman uğrunda misil gösteren profesyoneller oldukları ve öngörülen genişlik mail Değişim Uzmanlığı eğitiminin ise 18-25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceği rapor edildi.

Share: