1 Milyon İstihdam Projesi En İyi Proje ödülü aldı

TEGEP Derneği eliyle düzenlenen 2022 yılı Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye’nin etkili şirketlerinin rastgele yıl nazik ve aktif projeleriyle namzet olduğu bergüzar programı bu sene 13 değişik kategoride gerçekleştirildi.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri finalinde “Gençlerin İş Hayatına Katılımını ve Gelişimini Destekleyen Iş Programı” kategorisinde yarışan Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki “1 Milyon İstihdam Projesi” yılın “Yeryüzü İyi Projesi” ödülünü kazandı.

“1 Milyon İstihdam Projesi, yoluna bu ödülle elan cıvıl cıvıl bitmeme edecek”

Ödülü Hazne ve Maliye Bakanlığı adına kayran Hikmet Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Ötede, törende yaptığı konuşmada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu ödülü kazandığımız üzere bahtiyar ve gururluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla başlattığımız 1 Milyon İstihdam Projesi’nde çokça öğün aldık. 900 binden çok adaya ulaşan projemizde sayısı gelişigüzel güzeşte periyot mütezayit 170’ten aşkın çalıştıran şirketimizle istihdam sayısını artırıyoruz. 6 alanda 25 hesap amacıyla 100 bin dakikadan aşkın devamlı 200’den aşkın olan eğitim içeriğimizi güncelleyerek artırıyoruz. Türkiye’nin vukuf teknolojileri alanına özel önce ve tek eğitim bilimi ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesi, yoluna bu ödülle elan dinamik devam edecek ve elan nazik başarılara imza atarak hedefine ulaşacaktır.”

Proje 2020’de başlamıştı

1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi), Hazine ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve çağrılarıyla April 2020’de başlatılmıştı.

Proje kapsamında bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi girmek isteyen vatandaşların saf geçmişlerini oluşturması ve personel arayan şirketlerin gelişim ilanı yayınlaması için “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilerek kullanıma alınmıştı.

Serencam dönemde projenin yaygınlaşması için farklı kamu kurumları, üniversiteler, sivil sosyete kuruluşlarıyla yaptığı hareket birlikleriyle gündeme mevrut projenin hedefi Cumhuriyetin 100. yılında 1 milyon genci bilgelik teknolojileri alanında istihdama hazır arkaç aktarmak şeklinde duyurulmuştu.

Adayların ve işverenlerin ücretsiz ve koşulsuz olarak kaydolarak yararlanabildiği proje sistemine ve web sitesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Bakan Nebati’den 1 Milyon İstihdam Projesi’ne ilgili açıklama

BTK’dan öğrencilere 4 uyartı: Adresinizi sosyal medyada paylaşmayın

BTK, Türk Telekom hisselerinin Türkiye Dirlik Fonu’na devrine müsaade verdi

 

Share: