1.5 Milyon Adelie Pengueninden Oluşan Koloni Keşfedildi

Nefesten kimlik analizi, boşanma öncesi arabuluculuk, empatiye nida ve “Kusurlu ateş kontrolü takat doğuruyor” kabil projeleriyle seminerler veren Izlemci ve Çözümleme uzmanı Taner Atmaca; “Düşünce resetleme” isimli projesi ile gine Türkiye’de bir ilke imza attı.

Almak istediğimiz yaşanmış ve istenmeyen elem anılarımız beynimizin hafızasından artık silinebilecek.

“İSTENMEYEN HATIRALAR SİLİNEBİLECEK”

Hafızamızda mukayyet olan ve hatırlandığında dahi bizleri hırçın yönde etkileyen üzücü anılar, kullanılmamış düşüncelerle vadi değiştirilerek beynimizin resetlenebileceğini tabir eden Atmaca, “ Dokunaklı biten firak ve ortaklıklar, antagonizm ve pişmanlıklar, ferdî ihtiraslar ve aklımıza değme geldiğinde ruh bilimsel namına zihnimizi meşgul ederek kötülük veren olumsuz hatıralardan imdi kurtulabilinecek. 

Tababet olarak TMS (Transkranial Manyetik Stimülasyon) vurumları, EMDR terapi teknikleri, hipnoz uygulamaları ve alışılmamış dalgaları kadar bazı yöntemler ile resetleme işlemi olsa da, bunlar travmatik ve mail tarihte yaşanan biberli anılara yönelik aynı müdahaledir fakat. Tabii ve elbette yöntemlerle kişinin öz çabası ile yalnız başına sağaltım uygulaması da içsel anlamda henüz makul ayrımsız kere olduğu görülebilecek” dedi.

“TAMLIK NEGATİF DÜŞÜNCELERDEN KURTULARAK BEYNİMİZ YENİLENECEK”
 
Akkuş, “Nöronal ağlar ile hatır belleğinde kayıtlı (yadigâr formatı) mevcut menfi fikriyat ve yaşanmış elem anılar silinerek beynimiz boşaltılabilecek. Açılan yersiz (yeti) alanlara de, ciddi ilkokul (5) metod üzerinden kullanılmamış hatırat ile düzlük değiştirilecek. Sonunda unutulmak matlup cemi menfi düşüncelerden kurtularak beynimiz yenilenecek” şeklinde konuştu.

beherglas metodun kendi zarfında tekniksel aplikasyon olduğunu belirten Akkuş, kullanışlı o’ ilkokul (5) metodu şöyle sıraladı;

1) Size falsolu yapanları affetme metodu

Dolandırılma, Kandırılma, İftiraya uğrama, Yarı yolda bırakılma, Dedikoduya maruz kalma, Hasetlenilme, Kıskanılma, Çekişme ika üzere vb. tarafımıza müteveccih yapıldığına inandığımız yanlışları affederek, aklımızda bizi sürekli çalışır fail kin, garez, kızdırma ve sinirsel olgular ile us mekanizmasına gönderilen huysuz sinyalleri susturmak.

2) Kusurlarımızdan ders alma metodu

Muvaffakiyetsiz stratejiler, Hatalı kararlar, Elem alay gelir, İftira atma, Şiddetli huylarımızla yüzleşme, Takat ve suça eğim gibi vb. menfi davranışlarımızdan vazgeçerek sergilediğimiz bu kusurlardan öğüt ahzetmek aracılığıyla, aynı elan yapmamak için kendimize alay çevirmek.

3) Zaaflarımızla yüzleşme metodu

Mızrap koparmak, Paraya inhitat, Rahatlık hırsı, Hile ikna etmek, Narsistlik, Bencillik, Arakçılık, İhtiras, Kibir, Ikiyüzlülük Çalım kadar zaaflar herhangi bir ant toplumda ki hatırlı kişiliğimizi düşürerek bizleri print durumda bırakır. Bu nedenle cemiyet süresince saraka sahipliliği ve saygınlığımızı yitirme endişesi ile beynimizi kemirerek çalışır fail tekmil “vicdani saymanlık” ile “kendini takbih” mücadelesinden sıyrılmak.

4) Güvenli besin ve ruh bilimi beslenme metodu

Aynasız ve helal sıfır yiyecekleri yememe, GDO’larıyla oynanmış gıdalardan ırak tevakkuf, Günahları görme ve tövbe etme (zihnî kavil), Kuran kıraat ve dinleme (dirlik ile yenilenme), Merhametli olma (kullanılmamış düşüncelere karar ita), Bahir dalgası temaşa/dinleme (düşünceleri bulma), Ney dinletisi (düşünceleri görme), Kitap kıraat (kullanılmamış bilgiler kazanma), Gündemi takip etmek (kullanılmamış fikriyat ambarlama), Hayvan sevgisi (şükür mekanizmasını çalıştırma) Geçim evi, sayrı ve sülale büyüklerimizi görüşme etme kabil durumlarla birlikte dâhilî ve manevi duygularımızı otama ederek, psikoloji ferahlılık üzerinden beynimizi rahatlatmak.

5) Alternatif tıp metodu

Dem alma teknikleri (uygulama), Hacamat tedavisi (gelişigüzel yıl), Bozulmamış oksijen (natür gezileri), Spor ve türlü kültürel etkinlikler gibi vb. eylemler ile eğlenceli kendisine beynimizi zinde burulmak.
 
Kullanışlı (Ücretsiz) Seminerler dizisi

Talih genelinde us resetlemenin (metotsal öğreti) doğru şekilde yapılmasına ilişkin ücretsiz seminerler dizisine başlayacaklarını tamlayan Atmaca, ilk eğitimin Ev ve Içtimai Politikalar Bakanlığı Çanakkale İl Müdürü Ersin Fırat aile sahipliğinde, kullanışlı tekniklerle psikolog eşliğinde başlayacağını bildirdi.

Share: