1.3 milyon kişi ölecek

Vukuf insanları, amansız hastalık nedeniyle ahiret yolculuğu vakalarında düşüş görülmesine karşın, Avrupa’da bu yıl yaklaşık 1.3 milyon kişinin kanserden öleceğini anlayış ediyor.
Bili insanları, yaptıkları tıpkısı araştırmada, İngiltere dış, rastgele ülkede akciğer kanserinden bundan sonra kadının ölmesi dışında, kadınlarda meme kanseri, erkeklerde akciğer ve kolorektal kanseri dolayısıyla ahiret yolculuğu oranının düştüğünü kaydetti.
Araştırmayı yürüten İtalya’daki Milan Üniversitesi’nden Carlo La Vecchia ve ekibi, kanser nedeniyle ölüm oranını öngörmede bakir tıpkı riyazi yöntem kullandı ve DENIZ üyesi 27 ülkedeki toplam ölüm oranları ile Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve İngiltere’deki kişisel oranlara baktı.
Araştırma sonucunda, 2007 yılındaki tıpkısı milyon 256 bin ahiret yolculuğu vakasıyla karşılaştırıldığında 2011 yılında Avrupa’da tıpkı 281 bin 466 ölüm vakası görüleceği hesap edildi. Nüfusun 100’er bini, dünya standartları oranına çevrildiğinde, rakamların, 2007’den bu yana 2011’de rastgele 100 bin erkekte 153.8’den 142.8’e, kadında ise 90.7’den 85.3’e (erkeklerde yüzdelik 7, kadınlarda yüzde 6 oranında) tıpkısı düşüş olacağını gösterdiği kaydedildi.
Fakat araştırmacılar, akciğer kanseri ahiret yolculuğu oranının bulut donör olduğunu, İngiltere’da kadınlarda görülen efdal ahiret yolculuğu oranının deminden düşüşe geçtiğini, kadınlarda akciğer kanseri ölüm oranının ise bölgede seçme yerde yükseldiğini rapor etti.
ZENGİN ÜLKELERDE AZALDI
Carlo La Vecchia, mecmu ölmüş sayısının 4 sene önceye bakarak aynı kaldığını, zira nüfusun büyüdüğünü ve yaşlandığını belirterek, ”Avrupa’da amansız hastalık zımnında ölüm oranında müspet gelişmelere rağmen, nüfusun yaşlanmasına kapalı namına ölüm oranı süfli yukarı sabit kalıyor” dedi. La Vecchia, bu sene, Avrupa’nın batısında ahiret yolculuğu oranının bağan ancak itidalli ve şarki Avrupa’da ise yüksek oranda seyredeceğini tabir ederek, ”Bu gelecekte üstelik bitmeme edeceğe benziyor” dedi.
Varlıklı ülkelerde kanserden ölümün, elan ferah ilaçlar ve erken teşhis için tarama programının henüz koca kullanılması dolayısıyla azaldığına ilgi çekiliyor.
Araştırmacılar 2012 yılı amacıyla da amansız hastalık ahiret yolculuğu oranıyla ilgilendiren araştırmayı tekrarlamayı düşünüyor çünkü ölüm oranları hakkında tahminde bulunmanın, ülkelerin asıl ödeneği ve kanseri önleme ile otama planı yapmasına koruyucu olacağı vurgulanıyor.
Araştırma, kanser dergisi ”Annals of Oncology” birlikte yayınlandı.

Share: